Прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма виступила проти обов'язкового розподілу біженців серед країн Євросоюзу, повідомляє видання Delfi.
"Якщо щотижня будуть називатися нові цифри, скільки біженців потрібно прийняти, це створить плутанину і дискомфорт між різними державами, групами і партіями. І така ситуація склалася не тільки в Латвії", - сказала вона.
У зв'язку з цим Страуюма заявила, що Латвія не погодиться з такою формулою, проти якої налаштовані ще "як мінімум дві країни ЄС".
Тож 23 вересня на позачерговому саміті країн ЄС прем'єр Латвії має намір приєднатися до глав урядів країн, які можуть заблокувати рішення про квотний розподіл 120 тисяч біженців. Раніше Рада ЄС вже розходилась без узгодження розподілення 120 тисяч біженців через кілька країн. Зокрема, проти квот на біженців виступають переважно країни Східної Європи - Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Румунія і т. д. Поки що країнам ЄС вдалося розподілити за квотами тільки 40 тисяч біженців. Як відомо, в ЄС угоди приймаються консенсусом урядів всіх країн Євросоюзу, потім рішення повинно бути схвалено національним парламентом.
Прем'єр Латвії також зазначила, що необхідно працювати над усуненням причин виникнення потоків біженців.
Раніше в Латвії заявляли про готовність прийняти в цілому 776 біженців.
У середу, 23 вересня лідери ЄС зберуться на позачерговий саміт для обговорення міграційного кризи.
Квотний перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу від 800 тис. до 1 млн біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччини. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
У Німеччині вже назвали перерозподіл згаданих вище 160 тисяч біженців "краплею в морі".