Кулеба розповів, чому Україна досі не в ЄС

Поділитися
Кулеба розповів, чому Україна досі не в ЄС © https://mfa.gov.ua/
Міністр закликав Євросоюз до «чесної розмови і чесних відповідей».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що причина того, що Україна досі не стала членом Європейського Союзу, не в неготовності нашої країни, а у відсутності політичної волі у ЄС.

Виступаючи на форумі Ялтинської європейської стратегії-2021 (YES), Кулеба закликав «не тримати Україну на гачку реформ» і визнати реальну причину.

«Північна Македонія не може увійти до ЄС не тому що їй бракує реформ, а тому що навколо цього є політичні питання. Я не прошу про виключення для України, ні. Що я пропоную, і ніколи не скаржуся, так це визнати простий факт, що прийом у ЄС - це не лише про реформи, політичне рішення країн-членів ЄС прийняти іншу країну членом базується не лише на реформах», - зазначив міністр.

За словами Кулеби, він підтримує проведення реформ в Україні, але вважає, що роблячи акцент на реформах як ключовому факторі членства в ЄС, Києву не кажуть правду.

«Припиніть тримати цю країну на гачку реформ. Реформи важливі, я сам підтримую реформи і роблю все можливе, щоб допомогти цій країні трансформуватися, але я втомився бачити, як інші країни повчають нас щодо реформ, не кажучи правди, що «Ми не хочемо вас в ЄС, тому що ми політично не готові, а не тому що ви не готові в плані реформ»» - сказав Кулеба.

Міністр також зазначив, що реформи необхідні заради самої України, і вони продовжаться.

«Ніхто не говорить, що у цієї країни немає проблем, але я хочу поставити одне просте запитання: чи всі країни були прийняті в ЄС лише після того, як виконали всі свої реформи і відповідали всім Копенгагенським критеріям?» - запитує глава МЗС.

Він наголосив, що для того, щоб «грати по-крупному» в глобальній боротьбі Європі треба стати більше та сильніше. «І Україна - це придбання, це - не проблема, це - можливість», - додав Кулеба.

«Скажіть нам правду, ми на точці, коли нам треба знати. Якщо ви бачите нас як можливого члена - це одна стратегія, якщо ні - у нас буде інша стратегія. Але нам потрібна чесна розмова з ЄС, чесна відповідь від ЄС», - підсумував голова МЗС.

Виступаючи на відкритті YES 10 вересня, президент України Володимир Зеленський висловив упевненість в тому, що без України НАТО матиме втрати, а Європейський Союз ставатиме слабшим.

1 вересня президент України Володимир Зеленський провів переговори з головою Білого дому Джо Байденом. На початку переговорів Байден підкреслив: підтримка США євроатлантичного прагнення України залишається непохитною.

Раніше у МЗС України оцінили виконання Угоди про асоціацію України з ЄС, яка набрала чинності 1 вересня 2017 року. Найбільший прогрес спостерігається у: підприємництві (81%), держзакупівлях (83%), гуманітарній політиці (84%), знятті технічних бар'єрів в торгівлі (85%), юстиції, свободі, безпеці, правах людини (85%) і політичному діалозі, національній безпеці і обороні (89%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі