Голова Центру стратегічних розробок Олексій Кудрін у ході засідання президії економічної ради розповів президенту Володимиру Путіну про технологічне відставання Росії. А також запропонував свій варіант вирішення проблеми – РФ має, нехай і на других ролях, вбудуватися в міжнародні технологічні ланцюжки, для чого потрібно знизити геополітичну напруженість, пише в понеділок газета "Ведомости".
За словами джерел - трьох учасників засідання ради - у відповідь Путін заявив, що, нехай Росія в чомусь і відстала, але у неї "тисячолітня історія і Росія не стане торгувати суверенітетом".
Також Путін заявив, що буде захищати суверенітет РФ "до кінця свого життя (зі слів двох учасників ради)".
Путін упевнений, що іноземний бізнес, який ще працює в РФ, не піде.
Офіційно в Кремлі не стали коментувати подробиці промови Путіна, зазначивши, що це була не публічна частина засідання ради. Представник Кудріна також відмовився від коментарів. Сам Кудрін після засідання ради сказав, що порушив тему зниження політичних ризиків.
Кудрін, по суті, ставить Путіна перед розвилкою: або політичні амбіції і стагнація, або політична скромність і помірне економічне зростання, пишуть "Ведомости" з посиланням на слова одного з учасників ради.
"Важко зрозуміти, концепція Кудріна або його опонентів, що пропонують розігнати стимулюванням зростання економіки, ближче президенту, вважає високопоставлений чиновник – учасник ради. З одного боку, у Кудріна сильні позиції: його концепція передбачає збереження резервів, а для Путіна це дуже важливо; резерви забезпечують безпеку, міркує чиновник. З іншого – розмови про відсталість, відсутність віри в позитив – така слабка позиція не може подобатися президенту", - зазначає видання.
Світовий банк раніше вказував, що, якщо санкції будуть скасовані, наприклад, у 2017 році, то економіки Росії, її ВВП зросте на 2% (а не на 1,1%). Однак потім зростання сповільниться за відсутності структурних реформ. Зростання російської економіки також значно гальмує геополітичний фактор: позбавляє доступу до ринків капіталу, технологіям.
Але навряд чи заради економіки Путін пожертвує політичними принципами, вважають аналітики, пише видання.
Кудрін займав пост міністра фінансів РФ з 2000 по 2011 рік. Останнім часом він неодноразово критикував економічну програму російської влади.
Проте в середині квітня Путін знайшов посаду для Кудріна. 14 квітня російський президент в ході прямої лінії сказав, що Кудрін "на одному з майданчиків ефективно працюючих структур, можливо, Центру стратегічних досліджень, буде займатися питаннями, пов'язаними зі стратегією розвитку на найближчий час, після 18 роки і найбільш віддалені перспективи".
Раніше Bloomberg писав, що економіка Росії буде в біді, поки Путін при владі, а санкції діють. Як зазначає видання, навіть найбільш сміливі інвестори, які вкладали гроші в Росії в минулому році, тепер розпродають свої російські активи.