Економіка Росії продовжує скорочуватися

Поділитися
"Пік кризи" поки не подоланий © Андрій Товстиженко, DT.UA
Весь світ зростає приблизно на 3% у рік, а країни, що розвиваються, ще швидше. Російська економіка падає.

За попередніми даними Федеральної служби державної статистики (Росстата), ВВП Росії в I кварталі 2016 року знизився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 1,2%.

Дані Росстату виявилися трохи краще попередніх розрахунків Мінекономрозвитку, яке оцінювало падіння ВВП в I кварталі на 1,4%.

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що економіка Росії буде перебувати в рецесії в 2016 році. Фонд прогнозує спад ВВП на 1,8%. На думку експертів це викликано різким падінням цін на нафту до середини 2015 року, а також зростаючими фіскальними дисбалансами.

У середині грудня 2015 року російський президент Володимир Путін на щорічній прес-конференції повідомив громадянам, що російська економіка подолала "пік кризи". ВВП Росії скоротився у 2015 році на 3,7%, у той час як світова економіка зросла приблизно на 3%.

За даними опитування "Левада-Центру", проведеного в листопаді 2015 року, більшість громадян Російської Федерації (80%) визнають, що в їх країні настала економічна криза. Більша частина росіян впевнена, що ця криза буде тривалою: 22% вважають, що вона триватиме не менше двох років", 21% – "криза буде дуже тривалою". Ще 23% не можуть давати будь-які тимчасові прогнози. Тільки чверть населення (24%) вірить у те, що криза закінчиться в найближчому майбутньому – через півроку чи рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі