Кремль удосконалив методи фальсифікації виборів — The Washington Post

Поділитися
Кремль удосконалив методи фальсифікації виборів — The Washington Post © unsplash/karthikhimself
Однак це свідчить про нестабільність режиму.

Виборцям у центральному окрузі Санкт-Петербурга під час парламентських виборів у Росії у ці вихідні буде важко довіряти своїм очам. На них з офіційного списку кандидатів зокрема будуть дивитися три людини з однаковими іменами та майже однаковою зовнішністю: усіх трьох звуть Борис Вишневський, пише The Washington Post.

При цьому, лише один із них справжній кандидат від партії «Яблоко» -  останньої реальної опозиційної партії Росії, яка зберігає за собою право участі у виборах. Борис Вишневський  - критик внутрішньої та зовнішньої політики президента РФ Володимира Путіна і один з небагатьох російських політиків, які відкрито критикували анексію Криму. Саме тому він давно був проблемою в очах Кремля. Одного разу його офіційно розкритикували за порівняння режиму Путіна з румунським диктатором Ніколае Чаушеску.

Очевидно, що неприйнятно тримати когось із такими поглядами у національному парламенті в системі, яка виживає за штучної політичної монополії. Тож маніпулятори з Кремля «створили» двох додаткових Вишневських, щоб заплутати виборців.

При цьому, Вишневський все-таки належить до категорії «привілейованих», адже він дійсно потрапив у виборчий бюлетень - один із небагатьох опонентів режиму Путіна, кому вдалося це зробити.

Результат виборів був визначений заздалегідь, коли багато опозиційних політиків, у тому числі відомий критик Путіна Олексій Навальний, колишній депутат Дмитро Гудков, регіональний депутат Лев Шлосберг, серед багатьох інших, були відсторонені від участі шляхом різноманітних «бюрократичних хитрощів».

Більшість кандидатів на цих виборах належать до масиву нібито різних партій, але ці партії фактично виступають за найважливіші ініціативи Путіна. Вони вже майже одноголосно виступили минулого року за зміни до Конституції, які скасовують обмеження терміну повноважень Путіна.

Кілька винятків серед кандидатів, таких як «справжній Вишневський» у Санкт-Петербурзі, лише підкреслюють відсутність реальної альтернативи для більшості російських виборців.

«Голосування без справжньої конкуренції, не є справжніми виборами. Там, де законодавча база обмежує багато основних свобод і результат спланований заздалегідь, вибори втрачають свою мету», - це був вирок місії спостерігачів від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) після останніх президентських виборів у Росії у 2018 році.

Тодішнє голосування дозволило Путіну продовжити своє правління за відсутності реальних опонентів. Один опонент, Борис Нємцов, був убитий; інший, Навальний, був незаконно відсторонений від голосування.

Без сумніву, цього разу спостерігачі ОБСЄ зробили б подібні висновки. Однак їх на російських виборах цього року не буде, оскільки обмеження, встановлені Кремлем, змусили організацію скасувати свою місію. Єдину об'єктивну міжнародну оцінку буде надавати невеликий контингент моніторів, надісланих Радою Європи. Тим часом провідна незалежна російська група з моніторингу виборів «Голос» була визнана урядом як «іноземний агент», такий «статус» гальмує її основну діяльність.

Цього тижня прихильники Навального оприлюднили список рекомендацій для кожного з 225 виборчих округів країни, закликаючи людей голосувати за найсильнішого опонента путінської партії «Єдина Росія». У більшості випадків це означає голосування за комуністів - перспектива, морально неприйнятна для багатьох демократично налаштованих росіян, або за кандидатів, що належать до інших партій, затверджених Кремлем.

Тактика, яка має на меті показати ступінь опозиції пропутінським кандидатам, спрацювала дуже ефективно під час виборів до міської ради Москви 2019 року. Цього разу, однак, такий вплив може бути обмежений заходами, що застосовуються Кремлем, включаючи нещодавно запроваджену систему електронного голосування. Багато експертів підозрюють, що така система дозволить ще більше маніпулювати результатами виборів, а також триденний період голосування, який дає чиновникам дві ночі без сторонніх спостерігачів, протягом яких вони могли б замінити бюлетені.

«Кожного разу за часів Путіна вибори в Росії виглядають все менш схожими на реальні вибори. Наступного разу наші люди будуть голосувати по-справжньому, але це право треба буде вибити»- сказав критик Путіна Михайло Ходорковський.

У неділю ввечері державне телебачення, без сумніву, оголосить, що «Єдина Росія» зберігає свою більшість у парламенті. Але це нічого не скаже про стабільність чи витривалість системи Путіна, резюмує видання.

На виборах Кремлю потрібна не просто перемога провладних сил, він жадає перемоги оглушливої. Навряд чи це просто примха Володимира Путіна чи його політичних менеджерів, які прагнуть вислужитися або відпрацювати гроші, виділені на вибори. Режим влади в РФ став настільки стабільним, що втратив гнучкість. Поява навіть невеликих зон свободи загрожує бродінням умів, еліт і їхніх потенційних спонсорів. Якими методами Кремль обмежує міжнародне спостереження за виборами і створює фільтри для неугодних, читайте у статті Олексія Їжака «Вибори в Росії: бар'єри для ОБСЄ, «електоральні паровози» й «НАТО біля кордонів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі