Кампанія «політичних махінацій» на тлі виборів у Росії посилюється — FT

Поділитися
Кампанія «політичних махінацій» на тлі виборів у Росії посилюється — FT © Офіційний сайт Кремля
Режим Путіна зробить усе, щоб залишитися при владі.

Режим російського президента Володимира Путіна використовує нові хитрощі, щоб зберегти владу на тлі виборів у Росії. Передвиборча тактика Кремля демонструє те, на що готовий піти режим у Москві, пише Financial Times.

Найсерйознішими опонентами опозиційного політика Бориса Вишневського на муніципальних виборах у Санкт-Петербурзі можуть стати ще двоє чоловіків із таким самим прізвищем.

Вишневський - член опозиційної партії «Яблоко», яка виступає проти президента Володимира Путіна, опинився у полоні класичної тактики «заплутування виборців»: ще двоє чоловіків зареєструвалися під іменем «Борис Вишневський» і, очевидно, намагаються зменшити шанси опозиціонера на перемогу. «Нові Вишневські» змінили свої імена і навіть зовні нагадують «справжнього» Вишневського.

«Це політичне шахрайство. Це означає, що підтримка кандидатів уряду настільки низька, що вони не можуть чесно перемогти, і їм доводиться використовувати брудні хитрощі. Ці люди покладаються виключно на адміністративні ресурси, а не на довіру громадськості», - сказав Вишневський.

Його ситуація ілюструє тиск на опозицію Росії напередодні голосування 19 вересня, коли виборці по всій країні оберуть новий парламент під час виборів, які критики описують як найменш вільне голосування країни за десятиліття.

Вибори набули додаткового значення, оскільки це останнє голосування до закінчення терміну Путіна у 2024 році. З ростом цін на продукти харчування та падінням реальних доходів Кремль прагне продемонструвати рішучу підтримку президента.

Результати виборів «не викликають сумнівів». Аналітики вважають малоймовірною значну перевагу опозиціонерів. Очікується, що партія Путіна «Єдина Росія» збереже свою переважну більшість у парламенті.

Багатьом кандидатам від опозиції важко навіть потрапити до виборчого бюлетеня. Десяткам заборонили балотуватися, особливо через зв’язки з ув’язненим активістом Олексієм Навальним, антикорупційну організацію якого російський суд визнав «екстремістською».

Навіть кандидатів, які не мають жодного зв’язку з Навальним, утримували від виборів. Офіційні причини включають неналежну реєстрацію та, в одному випадку, володіння акціями російських компаній, які виборчі органи визнали «іноземними активами».

Опозиційні партії, допущені до голосування, заявляють, що вони стали жертвами кампанії «брудних хитрощів».

Напади на опозицію свідчать, що Кремль нервує. Рейтинг «Єдиної Росії» становить лише 29 відсотків, що є одним із найнижчих показників з 2006 року.

Путін хоче врятувати свій рейтинг схвалення.

«Очевидно, що рейтинг Путіна знижується. До того  ж, його підтримка в межах самого уряду також падає. Тож він боїться розколу всередині - ризик внутрішніх скандалів, палацових переворотів», - сказав політолог Олександр Кинев.

У відповідь на репресії союзники Навального закликали своїх прихильників голосувати не за «Єдину Росію», а за деякі зі схвалених Кремлем альтернатив, які допускаються до голосування.

Чесне голосування могло б проілюструвати відсутність популярності «Єдиної Росії».

Кремль тим часом звинуватив Навального та його кампанію «розумного голосування» у намаганні знищити Росію.

«Очевидно, це постійний ризик для нас. Безсумнівно, що вони намагатимуться втручатися у вибори. Добре, що є система механізмів, які захищають від таких ризиків», - заявив журналістам прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

Росія скаржиться, що американські інтернет-платформи не скасували заборонені результати пошуку для опозиційної кампанії «розумного голосування», навіть викликавши посла США, щоб попередити, що у Кремля є «незаперечні докази» того, що американські технологічні гіганти «порушують російські закони» на тлі виборів.

Кинев сказав, що розумне голосування, на яке розраховує Навальний, може виявитися вирішальним - якщо не на національному рівні, то принаймні в деяких місцях, щоб розхитати «Єдину Росію» і президента.

«Подивіться на Кутузовський район Москви, місце, де настрої протесту відносно високі. Є кандидат від «Яблока» та кандидат від Комуністичної партії - один з них може отримати додаткові 15 відсотків і перемогти», - зазначив Кинев.

Але Вишневський сказав, що наявність його «двійників» є свідченням того, що Кремль готовий докласти багато зусиль, щоб не допустити опозицію до перемоги.

«Ці люди не просто так змінили своє ім’я та зовнішній вигляд. Вони зробили це, тому що їх попросили», - додав Вишневський.

На вересневих виборах, що наближаються, Кремлю потрібна не просто перемога провладних сил, він жадає перемоги оглушливої. Навряд чи це просто примха Володимира Путіна чи його політичних менеджерів, які прагнуть вислужитися або відпрацювати гроші, виділені на вибори. Режим влади в РФ став настільки стабільним, що втратив гнучкість. Поява навіть невеликих зон свободи загрожує бродінням умів, еліт і їхніх потенційних спонсорів. Якими методами Кремль обмежує міжнародне спостереження за виборами і створює фільтри для неугодних, читайте у статті Олексія Їжака «Вибори в Росії: бар'єри для ОБСЄ, «електоральні паровози» й «НАТО біля кордонів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі