Кремль не позбувся брехливих інстинктів навіть через 30 років після аварії на ЧАЕС – FT

Поділитися
Кремль не позбувся брехливих інстинктів навіть через 30 років після аварії на ЧАЕС – FT Росія за 30 років не відмовилася від радянської пропагандисткої практики © Eight8 / Depositphotos
Оглядач пише, що як і в часи СРСР, сучасна Росія приховує правду від своїх громадян.

30 років тому на Чорнобильській АЕС сталася найбільша в історії атомної енергетики аварія, забруднення від якої перевищує ті, які потрапили в довкілля після вибуху усіх бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі.

З політичної точки зору не менш руйнівною була спроба замовчати аварію на всіх рівнях в тогочасному СРСР. Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Ніл Баклі, нагадуючи, що першими почали бити на сполох про підвищення рівня радіації в Європі вчені у Швеції, які працювали за тисячі кілометрів від Чорнобиля. А Радянська влада лише через 68 годин наважилася коротко повідомити своїм громадянам про аварію, не вдаючись в подробиці. Та й репортаж про ЧАЕС був аж 21-м в програмі новин.

"Всі ці події виявили ядро радянського соціалізму – зверхність і зневажливе ставлення до безпеки, людського життя і навколишнього середовища. Вони показали також цинізм системи, яка провела першотравневу демонстрацію, в якій взяли участь багато дітей, під невидимою радіоактивною хмарою в Києві, коли місцеві комуністичні чиновники вже вивозили свої родини", - пише оглядач.

На його думку, сьогодні в еру інтернету і смартфонів Кремль не зміг би замовчати катастрофу такого масштабу. Але державні ЗМІ Росії, які все ще мають серйозний вплив на громадськість, впевнено йдуть по стопам своїх радянських попередників, які 30 років тому звинувачували західні інформаційні агенції, які повідомляли про аварію в Чорнобилі, в створенні "отруйної хмари антисовєтчіни".

Також автор звертає увагу на те, що ядерні погрози, які не звучали з початку 90-х років, теж повернулися.

"Радянського Союзу більше немає. Але, як виявилося, у деяких реакцій, практик і інстинктів радянської епохи період напіврозпаду такий же тривалий, як і в радіоактивних елементів, якими просочена земля в Чорнобилі", - йдеться в статті.

Гендиректор ЧАЕС Ігор Грамоткін в інтерв'ю ZN.UA зазначив, що Чорнобильська зона може бути використана в якості бази для двох основних видів діяльності: поводження з радіоактивними матеріалами і розміщення об'єктів альтернативної енергетики.

Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС закінчилося, далі будемо тільки перемагати" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі