Генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін в інтерв'ю DT.UA відзначив, що Чорнобильська зона може бути використана в якості бази для двох основних видів діяльності: поводження з радіоактивними матеріалами і розміщення об'єктів альтернативної енергетики.
"намагатися досягти стану "зеленої галявини" на майданчику Чорнобильської АЕС економічно недоцільно, оскільки всю територію в периметрі десятикілометрової зони значно забруднено радіонуклідами. Тому я глибоко переконаний, що наш майданчик може бути використаний як база для таких двох основних видів діяльності. Перший - це поводження з радіоактивними матеріалами в Україні в цілому. І другий напрям: розміщення на нашій території об'єктів альтернативної енергетики, передусім сонячних батарей. Тому що найдорожче в сонячній енергетиці - це оренда землі й необхідність підключення до мереж. І те й інше у нас є!", - заявив Грамоткін.
"P майданчика йти не можна. А отже, на ньому потрібні такі виробництва, які дають змогу одержувати економічні вигоди та знімати навантаження з того ж держбюджету з підтримання майданчика в безпечному стані", - зазначив гендиректор ЧАЕС.
Нагадаємо, міністр охорони навколишнього середовища, будівництва та безпеки реакторів Німеччини Барбара Хендрікс повідомила про виділення Україні додаткової фінансової допомоги для подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
"Ми вже вклали близько 120 мільйонів євро. Крім цього, у найближчі роки ми інвестуємо ще 19 мільйонів євро в проект", - сказала Хендрікс в інтерв'ю газеті Nordwest-Zeitung.
Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС закінчилося, далі будемо тільки перемагати" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".