Кремль не дарма боїться Савченко - Atlantic Council

Поділитися
Кремль не дарма боїться Савченко - Atlantic Council Савченко стала противоположностью образу беспомощьных россиян. Иллюстрация © Радио Свобода
Українка стала абсолютною протилежністю образу пригноблених і безпомічних росіян, який втілює Путін.

Коли історика з Єльського університету Тімоті Снайдера запитали, чому він став таким ярим захисником України, він відповів: "Я не люблю, коли так багато брешуть". І це була чудова відповідь.

Українка Надія Савченко, показавши середній палець суду в Росії, теж таким чином продемонструвала свою межу сприйняття абсурду.

Про це в статті для Atlantic Council пише радник екс-міністра закордонних справ Швеції Аарон Корева, нагадуючи, що Савченко викрали російські сили в Донбасі, переправили її через кордон в Росію, де влада влаштувала над нею "показовий суд". Українська льотчиця лише виконувала свою роботу як військовий, захищаючи рідну країну від нападу Росії, яка і розв'язала цю війну, заперечуючи це.

Якщо справа Савченко не стане для когось показником, як низько Кремль може опуститися, тоді міністр закордонних справ Сергій Лавров покаже, наскільки далеко може зайти Москва. Він не пустив українським лікарям оглянути українку через її "огидну поведінку. Можливо Лавров не помітив, як російські ЗМі описують Савченко як "доньку диявола" чи "машину для вбивства у спідниці". Схоже для нього нормально, коли громадянку України викрадають на теріторії її країни і судять за вигадані "злочини". А от співання гімну України перед маріонетковим судом - це, виявляється, не нормально.

Як сказав під час виступу в Будинку культури в Стокгольмі експерт Пітер Померанцев, Володимир Путін добивається, щоб кожен росіянин почувався як ніхто, прийняв ситуацію, був абсолютно безпорадним і не намагався щось змінити. І Савченко абсолютна протилежність цьому образу. Померанцев дуже вдало порівняв українку з національним героєм України і поетом Тарасом Шевченком. Як і він, Савченко вперта і вірить у силу слова і супротиву. Вона намагається довести, що вільні люди переможуть "імперію рабів". За словами Померанцева, найращим спосіб перемогти режим Путіна - це показати росіянам приклад такої людини. Тому не дивно, що Кремль так боїться Савченко.

Україна завжди покладалася на свій народ більше, ніж на лідерів у питанні виживання. Історія Історія тривалого іноземного домінування і читски в часи СРСР не сприяли появі дієздатної еліти. Українське громадянське суспільство "на кілька світлових років" випередило політиків, які не можуть провести необхідні економічні реформи, побороти корупцію і позбутися впливу олігархів.

"Велика трагедія в тому, що поки Савченко готова страждати і навіть померти за краще майбутнє для країни, українські лідери постійно провалюють завдання його побудувати. Якщо цей шаблон збережеться, Україна може втратити своє майбутнє не тому, що її народ боявся прийняти бій, а тому що її політики надто захопилися битвами між собою", - пише Корева, нагадуючи про досвід "Помаранчевої революції".

Читайте також: ЄС вивчить "список Савченко", і Путіна в ньому, очевидно, не буде - Шульц

Часу лишилося мало. Путін нещодавно оголосив про те, що Росія виводить війська з Сирії. І це причина для занепокоєння. Як писав політичний оглядач RFERL Браян Вітмор, Сирія і Україна - це два фронти однією війни Росії проти Заходу. І деескалація на одному фронті може означати початок ескалації на іншому.

"Український народ знову і знову демонстрував свою готовність виступити проти брехні, тиску і вторгнень. Савченко може надихати, але її самопожертва буде марною, якщо інші в Україні і за її межами не наважаться прийняти виклик", - йдеться в статті.

Раніше видання Washington Post писало, що Путін намагається залякати українців розправою над Савченко. Такі практикували в часи СРСР, коли комуністичній владі потрібні були обличчя для пропагандистських газет, щоб показати громадянам, що буде з тими, хто не підкоряється радянській владі. І такі "показові суди" відбувалися навіть над тими, у невиннуватості кого суспільство було впевнене.

Як повідомлялося раніше, з закликом звільнити Надію Савченко до Путіна особисто звернувся президент США Барак Обама.

Раніше з вимогою звільнити Савченка виступили посли країн G7, глава європейської дипломатії Федеріка Могеріни, постійний представник США в Організації Об'єднаних Націй Саманта Пауер, представники дипломатичних відомств США та ЄС, депутати Європарламенту, глави держав і безліч інших високопоставлених осіб і міжнародних організацій.

Напередодні президент України Петро Порошенко в ході зустрічі з главою МЗС Литви Лінасом Люнкявичусом заявив, що Україна знаходиться у взаємодії з ЄС і США при складанні санционного списку щодо осіб, причетних до незаконного затримання і суду над українською льотчицею Надією Савченко.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі