Про це сьогодні пише видання The Economist, нагадуючи, що в часи СРСР комуністична партія проводила "чистки", вилучаючи навіть фотографії невигідних членів, ніби вони ніколи й не існували. Тепер, схоже, Кремль намагається так само вчинити з Борисом Нємцовим.
Спочатку політтехнологи Кремля спробували відвести увагу від вбивства Нємцова раптовим зникненням Володимира Путіна.
"Через десять днів президент тріумфально повернувся і відсвяткував річницю окупації Криму на тому ж місці, де вбили опозиціонера. А шалений натовп кричав: "Росія! Росія!" так, ніби пам'яті про Нємцова і його критику влади через розв'язанні війни проти Україні ніколи не було", - йдеться в статті.
Вночі 27 березня, коли виповнився місяць з дня смерті Нємцова, влада наказала очистити міст, на якому сталося його вбивство, від квітів і фотографій. Але імпровізований меморіал відновили. Люди з різних куточків країни замовляли квіти в інтернеті і їх доставляли на місце смерті Нємцова. Інші активісти принесли фотографії політика і поклали їх поруч з російським прапором. Прихильники політика тепер охороняють меморіал в день і вночі, а москвичі носять їм їжу і чай.
"Нємцов зміг залишитися в політиці попри те, що державна пропаганда називала його "іноземним агентом" і "п'ятою колоною". Але боротьба Нємцова після смерті може стати навіть сильнішою, ніж за життя. Борис Єльцин розглядав його як можливого ліберального президента Росії, а тепер Нємцов може стати символом невиконаних обіцянок в Росії. Російський прапор поруч з його іменем повинен змусити Кремль непокоїтися", - йдеться в статті.
Видання пише, що прихильники опозиціонера між собою називають міст, на якому сталося вбивство, іменем Нємцова. Це може стати початком боротьби сильного ліберального руху "проти жорстокого режиму".
Вчора сотні москвичів вшанували пам'ять Нємцова "Хвилиною НЕмовчання". Тим часом, була опублікована остання доповідь Нємцова про участь Росії у війні проти України. В ній йдеться про те, що російські солдати масово гинули на Сході України в два періоди. ерша хвиля налічувала не менше 150 трун з позначкою "Вантаж-200". Тоді найбільші втрати були під Іловайськом. За інформацією джерел Нємцова, інформацію вдалося приховати у зв'язку з тим, що родичі отримали в якості компенсації за загиблих по 3 мільйони рублів.