Глава МЗС Фінляндії Пекке Хаавісто заявив, що РФ надіслала запити щодо "гарантій безпеки" всім країнам-членам ОБСЄ, інформує Yle.
Зазначається, у листі міститься прохання висловити думку щодо принципу, згідно з яким жодна країна не повинна підвищувати власну безпеку за рахунок безпеки інших країн.
"Водночас, звичайно, робиться посилання на принцип ОБСЄ. Згідно з ним, будь-яка країна може вільно обирати союзи, в які має намір вступати чи не вступати", - наголосив міністр.
Міністр закордонних справ зазначив, що було б природно обговорити відповідь на цього листа із країнами ОБСЄ.
"Наші чиновники вивчають листа та стежать за реакціями інших країн", – додав Хаавісто.
Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
19 січня заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що замість отримання від НАТО гарантій не розширення на схід, яких вимагала Москва під час переговорів з Заходом, РФ може погодитися на юридичне зобов'язання США не голосувати за вступ нашої країни в Альянс. Він також зазначив, що Захід повинен відмовитися він підсумків Бухарестського саміту 2008 року. Саме тоді Україні та Грузії пообіцяли вступ в НАТО.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах».