Він заявив, що США "хочуть, щоб Росії не існувало як країни". Після цих слів з'явилося питання, хто вигадав ці загрози і чи вірить секретар РНБО РФ в них сам. Однак на підтвердження своїх слів, Патрушев "процитував" слова екс-держсекретаря США Мадлен Олбрайт, які вона насправді ніколи не говорила.
Про це сьогодні пише Юліан Ганс на сторінках Sueddeutsche Zeitung. Оглядач зауважує, що російська влада часто використовує сфабриковані цитати для того, щоб маніпулювати громадською думкою. І випадок з цитатою Олбрайт не єдиний.
Ще на початку конфлікту в Україні в російські інтернет-тролі на службі Кремля розповсюдили цитату, яка нібито належала колишньому канцлеру Німеччини Отто фон Бісмарку.
"Могутність Росії може бути підірвана лише відділенням від неї України. Необхідно не лише відірвати, але протипоставити Україну Росії, нацькувати дві частини одного народу і спостерігати, як брат буде вбивати брата", - йшлося у вигаданій "цитаті" Бісмарка.
Насправді ж видатний канцлер Німеччини ніколи нічого такого не говорив. Більше того, у Фонді Отто фон Бісмарка запевнили, що ці слова з інтернету навіть суперечать поглядам німецького політика.
Тим часом, в Росії колишня співробітниця подала в суд на інтернет-пропагандистів влади, які працюють в Санкт-Петербурзі. А путінська "фабрика тролів" хоче відкупитися від позову колишньої співробітниці. За словами позивачки, вона працювала з 9 ранку до 21 вечора щодня. Її обов'язком було за допомогою різним облікових записів у соціальних мережах поширювати потрібну точку зору, вигідну Кремлю. За це вона отримувала зарплату в розмірі 764 долари. А видання Forbes писало, що армія "тролів" не допоможе Путіну перемогти Україну. Путін використовував армію тролів протягом усього свого президентства. Google нараховує більше 1,5 млн матеріалів у медіа, де сказано "Путін атакує Україну".