"27 країн ЄС ухвалили Угоду про вихід і політичну декларацію про майбутні відносини Британії і Євросоюза", - наголошує Туск.
EU27 has endorsed the Withdrawal Agreement and Political Declaration on the future EU-UK relations.
- Donald Tusk (@eucopresident) 25 ноября 2018 г.
Як повідомляє "Громадське", переговори на позачерговому саміті, який відбувся у неділю, 25 листопада, тривали менше години.
Аби ухвалена Угода набула чинності та почала працювати на підтримку процесу виходу країни з ЄС, документ мають погодити британські парламентарі. Проте багато хто з них незгоден з умовами, на яких Британія виходить зі складу організації, низка міністрів пішла у відставку через суперечки щодо Brexit. Зокрема, міністри юстиції, праці, у справах Північної Ірландії і щодо Brexit.
Як повідомлялося, 22 листопада перемовники з Британії та Європейського Союзу погодили текст політичної декларації.
Проект Угоди було узгоджено перемовниками 13 листопада. Наступного дня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей повідомила про те, що уряд схвалив узгоджений з ЄС документ. Однак 11 з 25 міністрів уряду Мей виступили проти її плану Brexit, частина з них пішли у відставку.
Зазначимо, на час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе приймати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти до бюджету організації та визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон залишатиметься членом європейського ринку та Митного союзу.
Докладніше про наслідки Brexit для уряду Терези Мей читайте в матеріалі Олексія Коваля "Безвихідний вихід" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".