"ОПЕК і її союзники розглянуть питання про збільшення поточних скорочень видобутку приблизно на 400 тис. барелів на добу, до 1,6 млн. барелів на день", - зазначив міністр нафти Іраку Тамер аль-Гадбан. Він додав, що "це питання обговорять на зустрічі у Відні, які плануються на цьому тижні".
Міністр також повідомив, що заворушення і нинішня складна обстановка в Іраку "не вплинули на видобуток і експорт нафти". "У країні є надлишок цієї сировини", - зазначив Тамер аль-Гадбан.
Країни ОПЕК+ (24 країни - експортера нафти) узгоджено керують видобутком з 2017 року. На зустрічі в липні вони продовжили домовленості про скорочення видобутку нафти на 1,2 млн. барелів на добу до рівня жовтня 2018 року, з яких на країни ОПЕК припадає 812 тис. барелів на добу. Тепер угода діє до кінця березня 2020 року. Основні квоти по скороченню передбачені для найбільших учасників угоди - Росії і Саудівської Аравії (228 тис. і 322 тис. барелів на добу відповідно).
Нагадаємо, на світанку 14 вересня споряджені вибухівкою бойові дрони атакували найбільший нафтопереробний завод компанії Saudi Aramco в Абкайку та нафтове родовище в Хурайсіе. Відповідальність за атаку взяли на себе єменські бойовики-хусити.
Після атаки добове виробництво нафти-сирцю у Саудівській Аравії скоротилося майже вдвічі – на 5,7 млн барелів на добу. Це 5% світових поставок нафти. Загалом на Саудівську Аравію припадає 10% усього світового нафтовидобутку, при цьому через НПЗ в Абкайку проходить 7% світових поставок нафти.
США та Саудівська Аравія поклали відповідальність за атаки на Іран, який підтримує хуситів. Міністерство фінансів Сполучених Штатів включило до санкційних списків 16 іранських компаній, дев'ять фізичних осіб і шість нафтових танкерів.
Докладніше про атаки дронів на ключові об'єкти нафтової індустрії Саудівської Аравії читайте в статті Миколи Замікули "Атака дронів і примарні погрози" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".