У якості відповіді на використання Росією хімічної зброї на території Великобританії, всі країни-члени НАТО повинні в знак солідарності відкликати своїх послів з Москви і вислати послів Росії, заявив Майкл Рубін, дослідник аналітичного центру American Enterprise Institute, передає "Голос Америки".
"США могли б закрити і російські консульства: якщо виникне потреба в діалозі, завжди можна звернутися до посла Росії в ООН", - сказав Рубін.
Експерт American Enterprise Institute і колишній чиновник Пентагону, Рубін також закликає до скасування віз всім громадянам Росії, які пов'язані з її урядом.
"Подорожі до США, Сполучене Королівство і ЄС повинні бути привілеєм, а не правом. І якщо Росія хоче ізолюватися ще більше, ввівши власні візові обмеження, її економіка зазнає втрат", - пише Рубін.
Оглядач зазначає, що подібні заходи не повинні сприйматися як перегинання гілки.
"Росія здійснила напад на одного з найближчих союзників США і має за це заплатити. Якщо ж Державний департамент США, зовнішньополітичне відомство Великобританії і міністри закордонних справ ЄС вдадуться до символічних загроз, Путін прийде до висновку не тільки, що йому зійде з рук навіть вбивство, але і що Захід занадто слабкий, щоб реально захищатися. Це була б дуже небезпечна ситуація, адже Путін вирішить, що може вдатися до таких дій (як отруєння Скрипаля - ред.) де завгодно, можливо, навіть у Вашингтоні", - попереджає Рубін.
Раніше член комітету у закордонних справах Сенату, демократ Роберт Менендес заявив, що адміністрація Трампа повинна розглянути питання про включення Росії у списку держав-спонсорів тероризму через отруєння нервово-паралітичною речовиною екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля.
Президент США Дональд Трамп погодився з прем'єр-міністром Британії Терезою Мей щодо наслідків, із якими мають зіштовхнутися ті, хто отруїв російського колишнього шпигуна Сергія Скрипаля. Він також зазначив, що уряд Російської Федерації має надати однозначні відповіді щодо того, як ця хімічна зброя, розроблена в Росії, могла бути застосована в Сполученому Королівстві.
Президент США також підтвердив готовність допомогти Британії в розслідуванні інциденту в Солсбері.
Як повідомлялося, 12 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила про відповідальність РФ за отруєння Скрипаля.
Голоа уряду уточнила, що перебіжчик і його дочка були отруєні нервово-паралітичним речовиною російського виробництва. Російського посла викликали до МЗС Британії. Якщо росіяни не нададуть переконливих пояснень обставин інциденту, Мей пообіцяла 14 березня повідомити про контрзаходи британського уряду.
За твердженням британської влади, проти Скрипаля було використано хімічну зброю "Новачок", розроблену в СРСР. Слідство ведеться за статтею "замах на вбивство", хоча обговорювалася можливість кваліфікувати інцидент як терористичний напад, враховуючи потенційну небезпеку застосованої нервово-паралітичної речовини.
Великобританія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на британській території. Однак після закінчення 24 годин Лондон так і не отримав відповіді.
Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує. Позиція РФ полягає в тому, що Британія розпалює русофобську істерію і влаштовує циркове шоу у своєму парламенті.