Країни Заходу закликають ООН відправити в Україну експертів для вивчення збитих безпілотників — Reuters

Поділитися
Країни Заходу закликають ООН відправити в Україну експертів для вивчення збитих безпілотників — Reuters © Getty Images
Росія стверджує, що в ООН немає мандата на розслідування походження безпілотників.

Організація Об’єднаних Націй вивчає «доступну інформацію» про те, що Іран постачав Росії безпілотники. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, оскільки він зіштовхнувся з тиском з боку країн Заходу, які закликають відправити в Україну експертів для перевірки уламків збитих дронів. Про це повідомляє Reuters.

Росія стверджує, що у Гутерріша немає мандата на відправку експертів ООН в Україну для розслідування походження безпілотників. Іран заперечує постачання безпілотників Москві, а РФ заперечує, що її війська використовували іранські дрони проти України.

Велика Британія, Франція, Німеччина, США і Україна заявляють, що постачання безпілотників іранського виробництва в Росію порушує резолюцію Ради Безпеки ООН 2015 року, що закріплює ядерну угоду з Іраном. Гутерріш двічі на рік звітує перед Радою про її виконання.

У доповіді Раді Безпеки, з якою ознайомилося агентство Reuters, Гутерріш згадав про звинувачення щодо безпілотників.

«Секретаріат вивчає наявну інформацію. Будь-які висновки будуть повідомлені Раді Безпеки, в належному порядку, в належний час», - сказав він.

Британія, Німеччина і Франція звернулися до Гутерріша з проханням надати оновлену інформацію про плани відправки експертів ООН в Україну, згідно з листами, з якими ознайомилося агентство Reuters. Росія, своєю чергою, звинуватила країни в порушенні Статуту ООН, намагаючись чинити вплив на Гутерріша.

На запитання про те, чи планується візит експертів ООН в Україну, речник Організації Стефан Дюжаррік відмовився від коментарів.

Згідно з резолюцією ООН від 2015 року, ембарго на постачання звичайних озброєнь Ірану діяло до жовтня 2020 року.

Але Україна і західні держави стверджують, що резолюція все ще включає обмеження на ракети і пов'язані з ними технології до жовтня 2023 року і може охоплювати експорт і закупівлю передових військових систем, таких як безпілотники.

В останній доповіді Гутерріш заявив, що передача безпілотників або балістичних ракет з радіусом дії понад 300 км з Ірану в іншу країну вимагатиме попереднього схвалення Ради Безпеки ООН. 

Водночас Іран пообіцяв надати Росії ракети класу «земля-земля» на додаток до більшої кількості безпілотників, повідомили Reuters в жовтні два високопоставлених іранських чиновники і дипломати.

Високопоставлений дипломат ООН, який говорив на умовах анонімності, також повідомив Reuters, що Іран планує відправити сотні безпілотників і балістичних ракет в Росію.

Нагадаємо, у серпні Іран відправив Росії першу партію безпілотників, згодом їх було ще кілька. Їх окупанти використовують (щоправда, останнім часом все рідше) як для нападу на військові об'єкти, так і на цивільні.

А от з ракетами, запаси яких у росіян вже закінчуються, ситуація дещо складніша. Кремль вже давно чекає на їх постачання Іраном, проте глава ГУР МО Кирило Буданов зауважив, що станом на початок грудня окупанти так і не отримали від свого союзника жодної балістичної ракети. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі