Країни ЄС почали евакуювати дипломатів та закривають посольства у столиці Афганістану

Поділитися
Швеція вже евакуювала весь персонал посольства в Кабулі.

Після переходу влади Афганістану до «Талібану», європейські країни почали евакуювати своїх дипломатів. Зокрема, Франція заявила, що в понеділок, 16 серпня, евакуює своїх перших громадян та афганських службовців з Кабула на базу в ОАЕ, інформує «Європейська правда».

"Ми плануємо провести першу ротацію до кінця понеділка", – зазначила міністр оборони Флоранс Парлі. Вона також додала, що  кілька десятків французьких громадян повинні бути евакуйовані, а також, що дипломатичний персонал входить в число десятків людей, які підлягають евакуації.

Італія евакуювала з Кабула 70 співробітників та афганських службовців. Літак з ними має прибути до Риму в понеділок, 16 серпня.

В понеділок також вилетіли з  Німеччини до Афганістану три військово-транспортні літаки. Вони повинні вивести з країни німецьких громадян і афганців, які працювали з німецькою владою.  Для забезпечення евакуації на борту літака перебувають десантники та військова поліція.

Фінляндія наголосила, що закриє своє посольство в Кабулі негайно. "Дипломатичний персонал евакуюється з країни", – зазначає МЗС Фінляндії.

Швеція 15 серпня евакуювала весь персонал посольства в Кабулі.

Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде зазначила "Я можу повідомити, що весь персонал – 19 осіб – покинув вчора Кабул, згідно з планом евакуації посольства". Їх евакуювали вертольотом на базу США в Катарі. Нині триває вивезення співробітників додому до Швеції.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський повідомив, що протягом 15 серпня із захопленого талібами Афганістану евакуювали понад 30 громадян України.

Після того, як столиця країни Кабул перейшла до влади угрупування «Талібан», тисячі афганців та іноземців намагаються залишити територію Афганістану.

Більше 60 країн на тлі захоплення влади "Талібаном"закликали тих, хто наділений владою в країні, забезпечити вільну евакуацію громадян з Афганістану. Лідери країн вимагають, щоб дороги, аеропорти і прикордонні переходи в Афганістані залишалися відкритими. При цьому вони готові надати допомогу і афганцям.

15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. Прогнози американської розвідки щодо того, що афганський уряд може протриматися в Кабулі від 30 до 90 днів не виправдалися. Попередні розрахунки давали уряду від 6 до 12 місяців після виведення американського контингенту.

Виведення розпочалося 25 квітня 2021 року за розпорядженням президента Джо Байдена, який пообіцяв закінчити з цим до 11 вересня - двадцятої річниці терактів 11 вересня 2001 року.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізацію в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі