Ситуацію в Афганістані моніторять українські дипломатичні місії в Таджикистані та Пакистані. Про це в Twitter 16 серпня повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«В умовах поточної ситуації в Афганістані, доручив нашому посольству в Ісламабаді посилити колег в Душанбе. Тепер 2 українські дипмісії — в Таджикистані та Пакистані — моніторять ситуацію і готові допомагати громадянам», - йдеться у повідомленні.
Після того, як столиця країни Кабул перейшла до влади угрупування «Талібан», тисячі афганців та іноземців намагаються залишити територію Афганістану.
15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. Прогнози американської розвідки щодо того, що афганський уряд може протриматися в Кабулі від 30 до 90 днів не виправдалися. Попередні розрахунки давали уряду від 6 до 12 місяців після виведення американського контингенту.
Виведення розпочалося 25 квітня 2021 року за розпорядженням президента Джо Байдена, який пообіцяв закінчити з цим до 11 вересня - двадцятої річниці терактів 11 вересня 2001 року.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізацію в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?» для читачів ZN.UA.