Європейська комісія ухвалила угоду на постачання до Євросоюзу вакцини проти коронавірусу, яку розробили американська компанія Pfizer та німецька BioNTech.
Залишилося лише підписати угоду із американсько-німецьким концерном, повідомляє українська служба Польського радіо.
Днями у концерні заявили, що ефективність спільного проєкту протидії коронавірусу складає понад 90 відсотків. Доступ до вакцини, якщо після остаточних випробувань вона виявиться ефективною та безпечною, будуть мати країни ЄС, що беруть участь у спільних закупівлях.
Підписуючи контракт Європейська комісія зарезервувала для ЄС 200 млн ін’єкцій із можливістю додаткової купівлі 100 млн, повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
"Це наразі найбільш перспективна вакцина. Як тільки вона стане доступною, ми плануємо швидко розповсюдити її по всій Європі", заявила вона.
Країни ЄС отримають вакцину в один час та на однакових засадах, але з урахуванням кількості населення. Це вже четверта угода, підписана Єврокомісією із фармацевтичним концерном, планується підписання ще двох подібних угод.
Станом на середу у світі зафіксовано 51 456 775 випадків зараження COVID-19. Про це свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.
За добу: 542 799 нових осіб, померли: 1 272 094 особи (9 000 за добу); одужали: 33 544 236 осіб (254 832 за добу).
Відзначається, що з початку пандемії в Україні 221 459 осіб одужали (6 802 за добу), 8 947 - померли (191 за добу).
Всесвітня організація охорони здоров’я закликала уряди протистояти наростанню втоми в населення Європи від пандемії COVID-19 і обмежувальних заходів, впроваджених у зв’язку з нею. Подробиці у матеріалі ZN.UA "Коли опускаються руки".