Країни «Великої сімки» (G7) домовилися працювати над зменшенням своєї залежності від постачання російської продукції для потреб їхньої ядерної енергетики. Раніше Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) застерегло від «дострокового розриву» зв'язків, яке завдасть шкоди світовим енергетичним ринкам. Контрольована Кремлем корпорація «Росатом» досі переважає у світі серед постачальників ядерного палива і є найбільшим експортером реакторів.
«Міністри енергетики G7 заявили, що їхні країни долучаться до багатосторонніх зусиль з просування диверсифікованого ланцюжка постачання палива, вільного від російського впливу, йдеться у підсумковій заяві зустрічі в італійському місті Турин», зазначає Bloomberg.
Міністри енергетики G7 (США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Канада, Японія та Італія) також зобов'язалися просувати термоядерний синтез як майбутнє джерело енергії. Також вони домовилися про поетапну відмову від використання вугілля у виробництві електроенергії до першої половини 2030-х років, посилаючись на графік, що відповідає зобов'язанням щодо обмеження майбутнього підвищення температури, йдеться у заяві.
Раніше Bloomberg повідомив, що адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість заборонити імпорт збагаченого російського урану, використовуючи виконавчу владу, оскільки зусилля Конгресу щодо блокування поставок Кремлем реакторного палива пробуксовують. Зараз Росія постачає майже 25% урану для американських реакторів.
Контроль Росії над ланцюжком постачання ядерної енергії посилюється у Європі. Тут компанія «Росатом», проти якої не введені санкції, працює з французькою Framatome SA над створенням ядерного палива.