Країни-члени НАТО на саміті, який відбувається у Вашингтоні 9-11 липня, підпишуть нове оборонно-промислове зобов’язання. Про це під час виступу на відкритті Форуму оборонної промисловості повідомив Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.
Це допоможе зміцнити промисловість у Європі та Північній Америці, а також зробити її більш інноваційною та збільшити обсяги виробництва.
“Першим елементом цього зобов’язання стане збільшення витрат на оборону. Ми разом повинні витрачати на оборону більше”, — зазначив Столтенберг.
За його словами, цьогоріч 23 члени Альянсу почали витрачати 2% свого ВВП або більше на оборону, що додало мільярди до бюджету НАТО. Кошти витрачаються на укладання контрактів з підприємствами оборонної промисловості.
“Десять років тому ми погодилися, що маємо прагнути 2% ВВП на оборону. Тепер ми змінюємо цю умову, говорячи, що 2% — це мінімум”, — наголосив Столтенберг.
Говорячи про більш тісну співпрацю партнерів по НАТО, він навів декілька прикладів.
Зокрема – винищувачі F-35, які виробляються в Сполучених Штатах, а також у Бельгії, Канаді, Данії, Німеччині, Греції, Італії, Фінляндії, Нідерландах, Норвегії та Великій Британії.
Столтенберг згадав також про літак Grippen, який є шведським винаходом, проте має американські компоненти.
“У нас є Storm Shadow або ракети SCALP, які виявилися надзвичайно важливими в Україні. Спільними зусиллями франко-британських компаній ми показуємо спільну роботу”, — додав генсек.
Як повідомлялося, під час саміту країни-члени НАТО ухвалять рішення, спрямовані на тіснішу співпрацю з партнерами, зокрема з Україною.
Також країни-члени НАТО планують збільшити виробництво зброї та повернутися до суворішої стандартизації боєприпасів, щоб зробити снаряди сумісними на полі бою.