Косово розраховують, що підрозділи миротворчих сил НАТО збережуть свою присутність на території республіки.
"Сьогодні ж потрібно, аби НАТО в невеликій кількості залишилось у республіці, щоб люди почувалися більше захищеними всередині країни. Крім того, це буде й попередженням для сербських націоналістів, які можуть мріяти повернутися до Косово або створити певні проблеми", - розповів в інтерв'ю ZN.UA заступник міністра закордонних справ Косова Петріт Селімі.
За його словами, Косово сподівається приєднатися до програми НАТО "Партнерство заради миру", а в майбутньому - стати повноцінним членом Альянсу. Втім, як визнав Селімі, це все ще "віддалена перспектива".
"Сербії не подобається роль, яку відіграє Північноатлантичний альянс, але новий уряд на чолі з Івіцею Дачичем попросив цю організацію бути гарантом угоди, і ми задоволені, оскільки це означає більшу безпеку для наших громадян", - зазначив дипломат.
Нагадаємо, 19 квітня прем'єр-міністри Сербії Івіца Дачіч і самопроголошеного краю Косово Хашим Тачі підписали історичну угоду про нормалізацію відносин, що відкрило шлях до Європейського Союзу для Сербії і дала надію на повне визнання незалежності Косова.
Повний текст інтерв'ю Ганни Шелест з Петрітом Селімі читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Президент Сербії вибачився за різанину в Сребрениці
Єгипет визнав Косово в день п'ятої річниці проголошення незалежності краю
Президенти Сербії і Косово вперше в історії провели переговори
Трибунал у Гаазі виправдав екс-прем'єра Косова, що звинувачувався у тортурах і вбивствах сербів