Космічний ракетний комплекс "Ангара" став для Росії справжнім "ракетним фінансовим насосом" - на систему, яка повинна була замінити левову частку ракет, розроблених ще за СРСР, РФ вже витратила 112 мільярдів рублів, передають росЗМІ із посиланням на книгу одного з безпосередніх учасників робіт над "Ангарой".
КРК "Ангара" розроблявся протягом 21 року - з 1993 року, хоча офіційна постанова про її розробці з'явилася тільки у 1995 році. У такий затягуванні звинувачують недостатнє фінансування - так, з 1993 по 2006 роки з виділених на роботи над "Ангарой" необхідних засобів до місця призначення доходило не більше чотирьох відсотків; куди поділося інше - судячи з усього, російська державна таємниця.
До початку 2019 року КРК "Ангара" здійснив два польоти - у легкій та важкій версіях; обидва польоти були випробувальними та відбулися ще у 2014 році замість 2005 року згідно з початковим планом. Першу повністю зібрану в РФ ракету обіцяють показати і запустити вже у 2020 році, проте скільки ще піде на це коштів - невідомо.
Справи з космічною галуззю в Україні йдуть також далеко не райдужно.
Раніше директор Інституту космічних досліджень, член-кореспондент НАН України Олег Федоров у своїй статті для DT.UA писав, що в 2017 році уряд фактично повністю припинив фінансування наукової космічної програми України, виділивши на неї символічну суму у 29 млн грн, у той час як Державне космічне агентство України (ДКАУ) заморозило всі поточні та перспективні наукові проекти.
Детальніше про проблеми української космічної галузі та способи їх вирішення читайте в статті Андрія Колесника "Куди рухається наш "космічний корабель?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".