Національна комісія охорони здоров'я Китаю також повідомила про 2478 нових підтверджених випадки захворювання. Всього в світі число хворих на початок доби, 11 лютого, склало 43 100 осіб, повідомляє в щоденному зведенні South China Morning Post.
Одужали 4026 людей, що все ж говорить про тенденції до збільшення числа переможців вірусу (у чотири рази більше, ніж загиблих від вірусу. Раніше було в три рази).
З нових смертей 103 були в провінції Хубей - епіцентрі епідемії нового коронавіруса - і 5 в інших провінціях.
Вірус розповсюдився меншою мірою у 24 країнах, є підозри на десятки тисяч випадків.
Щоб приборкати швидко поширюванийвірус, після початку епідемії китайська влада частково заблокувала понад 80 міст майже у 20 провінціях. По всій країні приймаються більш суворі заходи, в тому числі контроль за переміщенням жителів, транспортних засобів та обмеження доступу до житлових районів і житлових комплексів.
Українці, які хочуть повернутися на батьківщину з Китаю через спалах небезпечного коронавірусу, муситимуть підписати згоду на 14-денний карантин одразу після повернення. У разі відмови особу можуть не пустити на борт літака.
"Особі може бути відмовлено у вильоті, якщо вона не дає згоду на проведення протиепідемічних або профілактичних заходів. І це є пунктом, який регулюється ст. 35 постанови Кабміну 893. Це є механізм впливу на тих осіб, які планують евакуацію на територію України", - розповів на брифінгу 10 лютого директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін.
За його словами, українців у Китаї за дипломатичними каналами вже ознайомили з формою згоди. Поки що згоду на карантин готова дати 51 людина, зокрема одна дитина. Загалом в епіцентрі спалаху коронавірусу – місті Вухань та провінції Хубей – перебувають близько 150-200 українців.