Королева Великої Британії Єлизавета ІІ «внесла велику особисту пожертву» для допомоги біженцям з України у фонд Disasters Emergency Committee. Букінгемський палац офіційно не оголошував про пожертву, а також її розміри, але фонд подякував королеві «за її щедрість у продовженні підтримки його роботи», повідомляє The Telegraph.
Герцог і герцогиня Кембриджські (принц Вільям та Кейт Міддлтон) також зробили пожертву.
Видання підкреслює, що фінансова допомога від королеви та королівської сім'ї буде розглядатися як стимул і заклик до благодійності, який привертає увагу громадськості та спонукає інших слідувати їхніми стопами, якщо у них є така можливість.
Фонд, який складається з 15 благодійних організацій, закликав допомогти тим, хто був змушений покинути Україну після вторгнення Росії. Він збирає засоби для поширення серед благодійних організацій країн (Молдови, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі), які приймають біженців з України, надаючи їм їжу, воду та дах.
Принц Чарльз, спадкоємець британського престолу, зробив особисту пожертву в Британський Червоний хрест, президентом якого він є. Герцогиня Коннуольська Камілла, дружина принца Чарльза, зробила «істотну» пожертву кампанії захисту біженців, запущену газетою Daily Mail.
Раніше принц Чарльз двічі засудив жорстоку агресію російських військ. Під час відвідування українського собору в Лондоні в середу він сказав, що він і його дружина були «глибоко зворушені» «надзвичайною хоробрістю, щедрістю і стійкістю українського суспільства перед такою воістину жахливою агресією».
Нагадаємо, Велика Британія запровадила кілька пакетів санкцій, спрямованих на Росію після початку війни в Україні. Так, до списку санкцій потрапили особисто президент РФ Владімір Путін і міністр закордонних справ країни Сєргєй Лавров.
Також прийняті секторальні санкції щодо фінансового, енергетичного, транспортного секторів та експорту до Росії продукції подвійного призначення.
Пізніше про аналогічні персональні санкції щодо російського керівництва оголосила прес-секретар Білого дому Джен Псакі. Крім Лаврова та Путіна, під санкційні заходи США підпадають члени російської Ради безпеки.
Європейський Союз погодив заморожування активів Путіна та Лаврова. Таким чином, Путін став третім у всьому світі керівником країни, який опинився у списку санкцій ЄС