Королева Великої Британії Єлизавета II після того, як прийняла відставку Терези Мей, зустрілася з Борисом Джонсоном і призначила його прем'єрміністром, а також доручила йому сформувати новий уряд Сполученого Королівства, повідомили в Букінгемському палаці в середу.
Джонсон після зустрічі з Королевою в Букінгемському палаці поїхав у резиденцію прем'єрміністра Британії на Даунінг-стріт, 10.
Колишній мер Лондона та ексглава британської дипломатії Джонсон став 14-м прем'єром за період правління Єлизавети II.
Джонсону 55 років, він народився в Нью-Йорку, звідки з родиною переїхав до Брюсселя, а потім до Лондона. Закінчив Ітонський коледж, Оксфордський університет, де займався давньою літературою і класичною філософією. Після навчання працював журналістом, а в 2001 році став членом Палати громад парламенту Великої Британії від Консервативної партії.
У 2008 році він став мером Лондона. На посаді він пробув 8 років, після чого став міністром закордонних справ. На посаді глави дипломатії Британії він залишався до недавнього часу.
23 липня колишній мер Лондона і ексміністр закордонних справ Борис Джонсон виграв гонку за лідерство Консервативної партії. Джонсон переміг Джеремі Ханта в гонці за те, щоб стати лідером британських консерваторів. Джонсон набрав 92153 голсов серед консерваторів, Хант вдвічі менше - 46656.
Зазначимо, Борис Джонсон є одним з головних політиків, завдяки яким Brexit взагалі став можливий. Він звинувачував Євросоюз у тому, що політика Брюсселя призвела до війни в Україні, президента Сирії Башара Асада називав "чудовиськом", а російського президента Володимира Путіна порівнював з ельфом Доббі із саги про Гаррі Поттера.
Джонсон пішов після занадто м'якої, на його думку, угоди з Євросоюзом, підготовленою його ж партією. Упродовж останніх місяців він був депутатом-задньолавочником (не обіймав посад в уряді) і нещадно критикував прем'єрміністерку Терезу Мей.
Велика Британія залишається членом Євросоюзу до 31 жовтня, але зможе вийти раніше, якщо вже тричі відкинуту Палатою громад угоду все ж таки вдасться прийняти.
Докладніше про те, чому відставка Мей може стати ключем до виходу з кризи Brexit, читайте у матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".