Корабельне угруповання НАТО, що перебувало в Чорному морі, завершило проводити там навчання, й вийшло з його акваторії, повідомляють в неділю турецькі ЗМІ, що публікують фотографії проходу кораблів через Босфор.
У п'ятницю військово-морське командування альянсу також повідомило, що кораблі Другої постійної військово-морської групи (SNMG2) НАТО завершили спільні з кораблями ВМФ Румунії навчання на Чорному морі і повертаються в Середземне море для відновлення патрулювання.
3-4 березня п'ять бойових кораблів країн НАТО, в тому числі ракетний крейсер Vicksburg, канадський фрегат Fredericton, турецький фрегат Turgutreis, італійський Aliseo і німецький танкер Spessart, ввійшли в Чорне море. Вони провели частину вчення в західній частині акваторії Чорного моря, а також відвідали болгарський порт Варна. Після триденного візиту в румунський порт Констанца кораблі НАТО в понеділок продовжили навчання біля узбережжя цієї країни. В них також взяли участь румунські фрегат Marasesti, два корвети, два і три ракетних катери-винищувача Міг-21.
За словами представників НАТО, в ході серії навчань відпрацьовувалися дії щодо забезпечення ППО корабельного угруповання, боротьбі з підводними човнами, відбиття атак малих ракетних катерів, а також маневрування кораблів. Були також проведено навчальні стрільби.
Командувач SNMG2 контр-адмірал Бред Вільямсон повідомив, що на минулому тижні в безпосередній близькості від кораблів альянсу спостерігали бойові кораблі російського ВМФ, а також фіксували прольоти літаків. За деякими даними, це були Су-27 і Су-30. Крім того, представник генштабу ВМФ Румунії Корнеліу Павло повідомив, що у понеділок був зафіксований обліт району навчань російським "розвідувальним літаком Іл-20 на висоті трьох тисяч метрів".
Після початку кризи на сході України в Чорному морі практично постійно знаходяться кораблі ВМС США та інших країн НАТО. Відповідно до конвенції Монтре, військові кораблі нечорноморських держав не можуть перебувати там довше 21 дня. При цьому загальний тоннаж військових кораблів нечорноморських держав не повинен перевищувати 30 тис. тонн.
Планується, що Друга постійна військово-морська група НАТО повернеться до виконання функцій в Середземномор'ї, де вона постійно перебуває.
Повідомлялося, що кораблі Альянсу проводять навчання, в рамках яких відпрацьовуються прийоми оборони від торпедних атак і нападу з повітря. Аналогічні маневри в Чорному морі Альянс проводив у минулому році після анексії Росією Криму.