В 2015 році, контрабандисти, які нелегально переправляли мігрантів до Європейського Союзу, заробили від трьох до шести мільярдів доларів. Про це глава Європолу Роб Уенрайт заявив у коментарі виданню The Independent.
"Кожен мігрант платить від трьох до шести тисяч доларів посередникам для організації поїздки. Таким чином, шляхом нескладних обчислень отримуємо, що оборот цього бізнесу в 2015 році склав від трьох до шести мільярдів доларів", − зазначив Уенрайт.
За словами очільника Європолу, доходи контрабандистів, які спеціалізуються на переправленні нелегальних мігрантів, наближаються до доходів наркокартелів. Слідством вже виявлено понад 10 тисяч учасників злочинних схем – від осіб, що виробляють фальшиві документи, до таксистів, які перевозять мігрантів через кордон.
Згідно з доповіддю ООН, в 2015 році в Європу по морю прибуло більше мільйона біженців, а за прогнозами, до кінця поточного року їх кількість сягне 3 мільйонів.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".