Контакт з природою допомагає боротися із почуттям самотності — The Guardian

Поділитися
Контакт з природою допомагає боротися із почуттям самотності — The Guardian
Час, проведений на природі, покращує самопочуття.

Самотність є серйозною проблемою для психічного здоров’я і може підвищити ризик смерті. За словами науковців, контакт з природою значно зменшує відчуття самотності, пише The Guardian.

Дослідження показують, що самотність може підвищити ризик передчасної смерті людини на 45% – більше, ніж забруднення повітря, ожиріння або зловживання алкоголем.

Вчені оцінили, як навколишнє середовище може вплинути на почуття самотності. Науковці використовували дані, зібрані в режимі реального часу через додаток для смартфона.

Дослідження показало, що відчуття «переповненості» та «густонаселеності» міст збільшує самотність у середньому на 39%.

Але коли люди змогли побачити дерева чи небо, або ж почути спів птахів, почуття самотності зменшилося на 28%. Відчуття «включеності» у соціальну активність також послаблює самотність на 21%.

За словами дослідників, результати роботи вказують на заходи, спрямовані на послаблення почуття самотності.

«Потрібні конкретні кроки, які підвищують соціальну інтеграцію та контакт з природою, особливо в густонаселених містах», - вважають дослідники.

Відомо, що час, проведений на природі, покращує самопочуття. Вчені кажуть, що розширення «куточків природи» в містах може зменшити самотність, посилюючи почуття «прив’язаності» до місця або надаючи більше можливостей для спілкування.

Дослідження поставило під сумнів традиційне уявлення про міста як про локації, завжди шкідливі для психічного здоров’я, вважає професор Андреа Мечеллі із Королівського коледжу Лондона.

«Природа та соціальна активність дійсно можуть зменшити самотність», – додав Мечеллі.

Архітектор та художник Майкл Смайт, який працює над соціальною архітектурою та міськими ландшафтами, був частиною дослідницької групи.

«Для таких людей, як ми, що працюють з громадським простором, подібні дослідження несуть корисну інформацію. Здоров’я довкілля та здоров’я населення взаємопов’язані», - зазначив Смайт.

Дослідження, опубліковане в журналі Scientific Reports зібрало дані від міських жителів з різних куточків планети за допомогою додатка Urban Mind.

Людям пропонували тричі на день протягом двох тижнів відповідати на прості запитання про самотність, соціальну активність та контакт із природою.

Понад 750 людей надали 16 600 оцінок, що включали запитання «чи відчуваєте ви себе самотнім серед людей навколо?».

Учасники «визначалися самостійно», тому вчені не надали репрезентативної вибірки для широких груп населення. Але коли дослідники врахували вік, етнічну приналежність, освіту та рід занять, переваги контакту з природою та відчуття «соціальної включеності» у боротьбі проти самотності залишалися статистично значущими.

«Давно було визнано, що доступ до природного середовища може сприяти соціальній взаємодії. Це дослідження додає додаткової ваги наявним доказам нашої спорідненості з природним середовищем, показує переваги контакту з природою для соціального благополуччя», - каже професор Стаффордширського університету Крістофер Гідлоу.

«Міста, мабуть, єдине середовище проживання, яке розширюється високими темпами. Тому ми повинні створювати такі міста, де люди можуть процвітати. Природа є важливою складовою цього, тому що в нашій душі існують дійсно глибокі зв’язки з природним середовищем», - каже ландшафтний архітектор Джоанна Гіббонс.

Дослідження показують, що хронічна самотність може бути шкідливою для здоров’я так само, як і викурювання 15 сигарет на день.

Вчені б’ють на сполох: самотність безпосередньо впливає на психічне здоров’я та сприяє появі симптомів тривоги та депресії. Вона пов’язана зі слабкою імунною реакцією та погіршенням когнітивного функціонування, а також підвищеним ризиком хронічних захворювань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі