Вселенський Патріархат розпускає архиєпископство Російської православної церкви у Західній Європі; відповідне рішення у вівторок, 27 листопада, прийняв Священний Синод Вселенського Патріархату на Фанарі, передає Оrthodoxie з посиланням на добре поінформовані джерела у самому Синоді.
Таким чином, повідомляє церковне видання, прийняте рішення скасовує Патріарший Томос 1999 року.
22 січня 1971 року Константинопольський патріархат відновив свою юрисдикцію над парафіями колишнього російського Західноєвропейського екзархату, перетворивши його на Російську православну архієпископію Західної Європи.
19 червня 1999 року Томосом Константинопольського патріарха Варфоломія I підтверджувалося перебування архієпископії під омофором Константинопольського патріарха і відновлювався її статус екзархату.
Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Української помісної православної церкви. На Фанарі заявили, що процес надання Томосу буде продовжений. Крім того, Синод визнав недійсними анафеми, які наклала Російська православна церква наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.
У свою чергу Російська православна церква 15 жовтня офіційно оголосила про повне припинення євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом. Таким чином, РПЦ виконала свою погрозу розриву з Константинополем у разі надання останнім автокефалії української церкви. Слідом про припинення відносин заявила Російська зарубіжна церква.
Докладніше читайте в статті Катерини Щоткіної "Томос: усі гарантії, крім української..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".