Конгрес готує законопроекти про відновлення виробництва забороненої ядерної зброї - Politico

Поділитися
Конгрес готує законопроекти про відновлення виробництва забороненої ядерної зброї - Politico Конгрес готує нові законопроекти про відновлення виробництва ракет середньої і малої дальності. © nnm.me
Конгресмени хочуть, щоб військові почали виготовляти ракети, від яких СРСР і США домовились відмовитись 30 років тому.

Конгрес готує "другий раунд" для президента Дональда Трампа в питанні Росії. Тепер політики в обох палатах готують законопроекти, які зобов'яжуть Пентагон вийти з Угоди про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, яка була підписана Рональдом Рейганом і Михайлом Горбачовим у 1987 році.

Про це пише Politico, додаючи, що прихильники цієї ініціативи стверджують, що це необхідно зробити, тому що Володимир Путін вже давно порушив угоду. А опоненти бояться, що така відповідь лише підвищить ризики ядерної конфронтації у момент, коли відносини між Вашингтоном і Москвою впали до рівня часів Холодної війни.

Адміністративно-бюджетне управління Білого дому (OMB) розкритикувало конгресменів за таку ініціативу, наголосивши, що вона "прив'яже адміністрацію до специфічної ракетної системи, що обмежить потенційні можливості військової відповіді". При цьому, у відомстві зауважили, що Білий дім зараз розробляє інтегровану дипломатичну, військову і економічну стратегію, яка "доведети до максимуму тиск на Росію".

Частина демоктарів в Конгресі непокояться, що такий крок може розпалити гонку озрбоєнь. Серед тих, хто виступає проти ініціативи відновити виробництво ракет середньої дальності - сенатор-демократ Патрік Ліхі, який в 1988 році голосував за ратифікацію угоди між США і СРСР.

"Зараз, як і тоді, ядерна зброя малої і середньої дальності не стане фактором стримування, але може збільшити вірогідність прорахунків, які приведуть до жахливих наслідків", - сказав Ліхі.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп в середу підписав закон про санкції проти Росії, Ірану і КНДР. Однак він стверджує, що закон має серйозні недоліки.

Документ обмежує можливість Трампа знімати санкції з Росії, а також підтверджує дію обмежень, накладених минулою адміністрацією.

У відповідь на прийнятий Конгресом США закон про санкції Москва вирішила зрівняти кількість працюючих у Росії американських дипломатів з кількістю співробітників російської дипмісії у Вашингтоні. У підсумку РФ до вересня повинні покинути 755 осіб. Крім того, американські дипломати позбавляються права використовувати відразу кілька об'єктів в Москві.

Президент України Петро Порошенко каже, що дії Вашингтона щодо РФ підтверджують стратегічний напрям відносин України і США.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі