Прем'єр Вірменії розкритикував фактично проросійську Організацію договору про колективну безпеку (ОДКБ) і відмовився підписали проєкт декларації про надання допомоги Вірменії. Причиною Нікол Пашинян назвав побоювання інтерпретацій такого документу з боку Азербайджану як дозволу на подальшу ескалацію у війні з проти Єревану, повідомляє місцева редакція "Радіо Свобода".
Вірменська сторона не готова до підписання документу в наявному вигляді, вважаючи його недоопрацьованим.
«Відсутність з боку ОДКБ чіткої політичної оцінки ситуації та неприйняття вищезгаданого рішення може означати не лише відмову ОДКБ від союзницьких зобов'язань, а й інтерпретуватися Азербайджаном як зелене світло для подальшої агресії проти Вірменії. А це суперечить не лише букві, а й духу та змісту основних документів ОДКБ», — пояснив свою позицію Пашинян.
Під час вітальної промови на засіданні ОДКБ вірменський прем'єр вкотре розкритикував діяльність цієї військової структури. За його словами, ОДКБ не підтримала Вірменію. При цьому Єреван за одну ніч підтримав Казахстан, щоб Астана уникла «внутрішньодержавного хаосу».
Нагадаємо, Вірменія та Азербайджан – сторони Карабаського конфлікту, який тягнеться ще з 1988 року, коли переріс у шестирічну війну за право контролю над Арцахом.
Два роки тому у регіоні стався новий виток конфлікту, вибухнула Друга карабаська війна (операція «Залізний кулак»), яка тривала з 27 вересня по 10 листопада 2020 року. Як наслідок, Азербайджан отримав коридор до Нахічевані на прикордонні з Туреччиною та Іраном. Це стало певною передумовою розгортяння 2000 російських військових у вигляді «миротворців» вздовж Лачинського коридору між Вірменією та Нагірним Карабахом.
ОДКБ - військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан. Кремль намагається подати Організацію як альтернативу Північноатлантичному Альянсу, домагається підвищення її авторитету в системі міжнародних відносин