Конфлікт Польщі і Євросоюзу розгорається — ЄС вимагає верховенства свого права над польським

Поділитися
Конфлікт Польщі і Євросоюзу розгорається — ЄС вимагає верховенства свого права над польським © https://www.eurointegration.com.ua/
Єврокомісія вимагає вжиття необхідних заходів щодо Польщі

В Єврокомісії (ЄК) не згодні з судовим рішенням Польщі про верховенство конституції країни над законами ЄС. Більш того — пригрозили офіційній Варшаві заходами у відповідь.

«Комісія відстоює і знову підтверджує основні принципи правової системи союзу, а саме — верховенство права ЄС над національним правом, в тому числі над конституційними нормами», — йдеться в заяві ЄК.

«Все постанови Європейського суду обов'язкові для влади всіх держав-членів (ЄС — ред.), в тому числі для національних судів», — підкреслюється в документі.

У ЄК заявили, що рішення Конституційного трибуналу Польщі викликає серйозну стурбованість; пообіцяли «детально проаналізувати постанову Конституційного трибуналу Польщі». Після цього, відзначається в документі, в ЄК ухвалять рішення щодо подальших заходів.

«Комісія не роздумуючи використовує всі свої повноваження відповідно до договорів ЄС, щоб гарантувати однакове застосування і цілісність права Союзу», — заявили в ЄК.

Голова Європейського парламенту (ЄП) Давид Сассолі також заявив про неприпустимість вердикту польського суду та закликав ЄК вжити заходів.

«Сьогоднішнє рішення в Польщі не може залишитися без наслідків. Верховенство права ЄС не повинно викликати сумнівів. Його порушення заперечує один з основних принципів нашого союзу», — сказав Сассоли.

«Ми закликаємо Єврокомісію вжити необхідних заходів», — підкреслив глава ЄП.

Раніше в четвер стало відомо, що Конституційний суд Польщі, завданням якого є перевірка на відповідність конституції країни інших нормативних актів, оголосив, що членство Польщі в ЄС не дає органам ЄС верховенства в судовій сфері та не означає передачу Польщею свого суверенітету ЄС. Трибунал зробив висновок, що конституція Польщі — вищий закон цієї країни, а будь-яка міжнародна угода або договір знаходяться в підлеглому до нього положення.

Постанова послідувала після місяців судових процедур, в ході яких уряд Польщі й парламент відстоювали точку зору на перевагу конституції Польщі перед законами ЄС і стверджували, що рішення Європейського суду іноді суперечать польськими законами.

Ряд представників сфери захисту прав людини, ще до постанови трибуналу, висловлювали побоювання, що, якщо Варшава поставить під сумнів дію в країні правового режиму ЄС, це може знизити правову захищеність громадян Польщі. Однак заступник голови МЗС Польщі Павел Яблонський наполягав, що судова ухвала про верховенство польської конституції не суперечитиме договорами про членство Польщі в ЄС.

При цьому, відзначало агентство Associated Press, ЄС не вважає Конституційний суд Польщі легітимним через вплив правлячої в Польщі партії «Право і справедливість» на призначення суддів в цей орган.

Відносини Польщі з іншим ЄС переживають напруженість на тлі критики Брюсселем спроб польського уряду розширити контроль над судовою гілкою влади в країні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі