Конституційний суд Польщі затвердив позицію, що закони країни вище правового режиму ЄС

Поділитися
Конституція Польщі — вищий закон цієї країни, а не директиви Євросоюзу

Конституційний суд Польщі, завданням якого є перевірка на відповідність конституції країни інших нормативних актів, 7 жовтня виніс рішення, що ряд законів ЄС і деякі судові постанови ЄС суперечать основному закону Польщі, повідомило агентство Associated Press.

До такого висновку прийшли 12 з 14 суддів трибуналу.

Крім цього, судді оголосили, що членство Польщі в ЄС не дає органам ЄС верховенства в судовій сфері і не означає передачу Польщею свого суверенітету ЄС. Судді вирішили, що жодна державна інстанція Польщі не погодиться на обмеження своїх повноважень зовнішньою силою.

Трибунал зробив висновок, що конституція Польщі — вищий закон цієї країни, а будь-яка міжнародна угода або договір знаходяться в підлеглому до нього положення.

AP нагадує, що постанова послідувала після місяців судових процедур, в ході яких уряд Польщі й парламент відстоювали точку зору на перевагу конституції Польщі перед законами ЄС і стверджували, що рішення Європейського суду іноді суперечать польськими законами.

Ряд представників сфери захисту прав людини, ще до постанови трибуналу, висловлювали побоювання, що, якщо Варшава поставить під сумнів дію в країні правового режиму ЄС, це може знизити правову захищеність громадян Польщі. Однак заступник голови МЗС Польщі Павел Яблонський наполягав, що судова ухвала про верховенство польської конституції не суперечитиме договорами про членство Польщі в ЄС.

При цьому, зазначає AP, ЄС не вважає Конституційний суд Польщі легітимним через вплив правлячої в Польщі партії «Право і справедливість» на призначення суддів в цей орган.

AP додає, що відносини Польщі з іншим ЄС переживають напруженість на тлі критики Брюсселем спроб польського уряду розширити контроль над судовою гілкою влади в країні.

Нагадаємо, 14 липня Суд ЄС зобов'язав Польщу негайно призупинити дію національного законодавства, що стосується повноважень Дисциплінарної палати Верховного суду, до прийняття фінального рішення.

Майже відразу ж після цього Варшава   фактично заявила про відмову виконувати рішення Конституційний суд Польщі ухвалив, що присуджені судом ЄС тимчасові заходи суперечать Конституції Польщі.

15 липня Суд ЄС опублікував нове рішення за позовом Єврокомісії, ухваливши, що дисциплінарні процедури проти суддів в Польщі не відповідають законодавству Євросоюзу.

20 липня Єврокомісія направила Польщі офіційний запит з приводу того, як країна виконує рішення суду ЄС у справі про повноваження Дисциплінарної палати Верховного суду.

Віцепрезидент Єврокомісії Віра Йоурова зазначила також, що якщо Польща не просигналізує про свою готовність виконати рішення суду ЄС від 14 і 15 липня, Єврокомісія розпочне офіційну процедуру про порушення і Польщі загрожують фінансові санкції.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі