Bank of America перервав онлайн-конференцію з геополітики для клієнтів та вибачився перед учасниками після того, як під час заходу пролунали проросійські коментарі щодо війни в Україні, пише Financial Times.
Конференція була запланована, як дводенна подія, яка розпочалась у вівторок, однак служба безпеки Bank of America скасувала три сесії, присвячені санкціям США щодо Росії та російсько-американським відносинам.
Цей крок був зроблений після того, як деякі клієнти поскаржилися на тон коментарів доповідачів під час онлайн-форумів у вівторок. За словами трьох джерел видання, один зі стратегів банку після події зателефонував клієнтам, щоб вибачитися за зміст зустрічей у вівторок.
Тімоті Еш з BlueBay Asset Management, спеціаліст з Росії, який був присутній на конференції, сказав FT, що не розуміє, чому американські банки виставляють на заходи для клієнтів спікерів, які так часто розповідають про війну в Україні з точки зору Росії.
«Очевидно, що Москва веде інформаційну війну із Заходом. Вона зацікавлена в тому, щоб впливати на те, як західні банки зображують конфлікт, і банки повинні пам’ятати про це», — наголосив він.
У Bank of America заявили, що ця зустріч була однією з багатьох, на яких були присутні зовнішні доповідачі, і мала допомогти клієнтам зрозуміти проблеми, що впливають на їхні інвестиційні рішення.
«Усі наші зовнішні спікери незалежні, і висловлені різноманітні погляди є їхніми власними. Ми вибачилися перед тими клієнтами, які висловили своє невдоволення деякими висловленими поглядами», — йдеться у повідомленні банку.
Інвестиційні банки часто використовують доповідачів із суперечливими поглядами, щоб надати своїм клієнтам більш широкий спектр думок. Однак деякі з присутніх на заході у вівторок сказали, що було незвично, щоб такі односторонні погляди представлялися без інших точок зору для балансу.
«Це було більше схоже на Банк Росії, ніж на Банк Америки. Увесь захід був виключно проросійським», — сказав один із присутніх.
Інша особа назвала засідання у вівторок «безжально антиукраїнськими». Двоє учасників розмови повідомили, що старший віце-президент BofA Securities з міжнародних зв’язків Деніел Шинан критикував президента України Володимира Зеленського, описуючи його як «майстерного маніпулятора та імітатора», щодо якого у США «серйозно стурбовані».
Представник BofA сказав, що банк не погоджується з таким тлумаченням зауважень Шихана, які мали на меті відобразити погляди інших, а не його власні.
Один із присутніх також розповів, що один зі спікерів — Ніколай Петро — професор політології в Університеті Род-Айленда, «говорив асболютно шокуючі речі… це було просто наче з вуст МЗС Росії». Однак Петро заперечив такі вислови і поділився з виданням текстом нібито своєї промови.
«За будь-якого сценарію Україна виявиться найголовнішим, хто програв у війні. Її промисловий потенціал буде спустошений, частково через її економічну політику, спрямовану на перетворення на сільськогосподарську наддержаву як рекомендовано ЄС і Сполученими Штатами, а її населення продовжуватиме скорочуватися, оскільки люди шукатимуть роботу за кордоном», — йдеться у ній.
Він додав, що уряд США не зацікавлений у припиненні вогню, оскільки найбільше виграє від тривалого конфлікту через «різке збільшення енергетичної та військової залежності ЄС від США».