Концерт Airbus SE заплатить 4 мільярди доларів штрафу за хабарі чиновникам в різних країнах

Поділитися
Концерт Airbus SE заплатить 4 мільярди доларів штрафу за хабарі чиновникам в різних країнах Хабарі давали чиновникам за просування на ринках їхніх країн © Airbus
Розслідування тривало майже чотири роки

Чотири мільярди доларів штрафу заплатить компанія Airbus SE за хабарі посадовим особам в різних країнах, які платилися для збільшення власного прибутку. Чиновникам давали хабарі при виході компанії на нові ринки.

Концерн Airbus SE домовився виплатити штраф у розмірі $ 4 млрд, щоб врегулювати справу про хабарі. Про це заявив прокурор французької Parquet National Financier Жан-Франсуа Бонер на слуханнях у суді в Парижі, пише агентство Bloomberg, передає Кореспондент.
Airbus вдався до дачі хабарів у 16 країнах, у тому числі в Японії, Росії та Китаї, щоб збільшити свій прибуток на 1,05 млрд євро. Британська та американська влади також досягли попередніх домовленостей з Airbus, які повинні бути схвалені пізніше в п'ятницю.
Врегулювання претензій дозволить покласти край веденим упродовж чотирьох років розслідуванням у зв'язку зі звинуваченнями в тому, що Airbus залучав посередників для дачі хабарів чиновникам при виході на нові ринки. Компанія погодилася виплатити 2,1 млрд євро владі Франції, 983 млн євро - Великобританії і 530 млн євро - США.
Розслідування привели практично до повної зміни топ-менеджменту і співробітників, відповідальних за ведення продажу. Airbus надав слідчим кілька мільйонів документів і створив нову систему етики та дотримання чинних норм.

Європейський виробник літаків попередив, що він може вивести виробництво зі збірки крил з території Великої Британії у разі відсутності угоди щодо Brexit. За словами генерального директора фірми Тома Ендерса, повідомляє BBC, фірмі доведеться приймати "потенційно дуже шкідливі для Великої Британії рішення" і, незважаючи на велику кількість робочих місць, згорнути виробництво.

У Британії в Airbus працюють 14 тисяч осіб, зокрема 6 тисяч співробітників задіяні на головному заводі з виробництва крил у Бротоні (Уельс) та 3 тисячі - в Філтоні, недалеко від Брістоля, де крила проектуються.

31 січня Британія вийшла з ЄС. Яким буде остаточне рішення авіаконцерну?

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі