Італійський антимонопольний регулятор (AGCM) оштрафував компанію Google на € 102 млн за зловживання панівним становищем.
Про це йдеться в заяві регулятора.
У повідомленні уточнюється, що завдяки своїй ОС Android і магазину додатків Google Play компанія утримує домінантну позицію на ринку Італії, що дозволяє їй контролювати доступ розробників додатків до кінцевих користувачів.
За даними AGCM, Google протягом двох останніх років не дозволяла з додатком JuicePass, від компанії Enel X, працювати на платформі Android Auto і таким чином не давала наростити призначену для користувача базу і несправедливо обмежувала можливості кінцевих користувачів отримати потрібну програму. Доповнення дозволяло водіям електромобілів в режимі реального часу перевіряти доступність зарядних станцій.
Google розробила і запропонувала для тих же цілей власний додаток Google Maps, у якого функціонал для допомоги водіям електромобілів менше, ніж у JuicePass.
Італійський регулятор зобов'язав Google допустити додаток компанії Enel X на платформу Android Auto і зробити доступними для цього виробника й інших розробників функціонал для створення додатків для Android Auto.
Раніше повідомлялося, що Антимонопольний комітет України оштрафував Google на 1 млн гривень, оскільки компанія не надавала запитувану інформацію з обмеженим доступом року.
Відзначається, що Комітет розслідував справу про блокування облікового запису фізособи-підприємця в додатку "Google Мій бізнес". Через те, що Google не надав запитувану інформацію, Комітет не зміг розглянути заяву про можливе порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
99% акцій ТОВ "Гугл" належать Google International LLC, 1% - Google LLC. Бенефіціари цих компаній - співзасновники Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін.
Також повідомлялося, що Верховний суд США прийняв рішення на користь Google в спорі про патентні права у компанії Oracle.
Як повідомлялося, в лютому 2021 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №4184 щодо так званого "податку на Google", який пропонує зрівняти правила оподаткування для міжнародних технологічних компаній з українськими. Як це відобразиться на вартості послуг читайте в статті "Податок на Google".