Комітет з розвідки Сенату США оприлюднить власну доповідь про втручання у вибори

Поділитися
Комітет з розвідки Сенату США оприлюднить власну доповідь про втручання у вибори Берр заявив, що Мін'юст повинен розкрити максимальну кількість подробиць доповіді Мюллера © Укрінформ
Голова комітету сенатор Берр пообіцяв завершити допити свідків, що залишилися, у "найближчі тижні і місяці", після чого опублікувати доповідь.

Комітет з розвідки Сенату США прийняв рішення оприлюднити власну доповідь щодо результатів розслідування втручання Росії у вибори президента США у 2016 році, повідомив голова комітету сенатор Річард Берр у своєму Twitter.

"У найближчі тижні й місяці комітет сенату з розвідки завершить допити, які залишилися, та опублікує доповідь про спроби Росії втручатися у вибори в США", - написав Берр.

Берр також висловив думку, що Міністерство юстиції США має опублікувати максимальну кількість подробиць з доповіді спеціального прокурора Роберта Мюллера і висловив упевненість, що це можна зробити без шкоди для поточних розслідувань Мін'юсту.

24 березня генпрокурор США Вільям Бар спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.

22 березня стало відомо, що Роберт Мюллер завершив своє розслідування. Підсумковий звіт він передав генеральному прокурору США Вільяму Бару. Представники Демократичної партії у Конгресі наполягають на повному опублікування документа, тоді як Бар пообіцяв, що опублікує рівно стільки інформації, скільки дозволить йому закон та правила, встановлені Міністерством юстиції США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі