Комітет із захисту журналістів закликав владу США зняти всі звинувачення з Джуліана Ассанжа

Поділитися
Комітет із захисту журналістів закликав владу США зняти всі звинувачення з Джуліана Ассанжа
Звинувачення з боку США створюють негативний судовий прецедент переслідування журналістів по всьому світу, вважають в CPJ.

CPJ - комітет із захисту журналістів звернувся до уряду США припинити спроби екстрадувати творця Wikileaks Джуліана Ассанжа і зняти з нього всі звинувачення, йдеться на сайті CPJ.

"Ми раді, що британський суд відмовив США в екстрадиції Джуліана Ассанджа. Звинувачення з американської сторони створюють негативний судовий прецедент переслідування журналістів по всьому світу за їх взаємодії з джерелами. Ми закликаємо Міністерство юстиції США відмовитися від подальших спроб екстрадиції і зняти звинувачення з Ассанжа", - повідомив керівник CPJ Роберт Махоні.

Раніше британська суддя Ванесса Барайтсер відмовила США в екстрадиції Ассанжа. Вона мотивувала своє рішення побоюваннями та психічне здоров'я засновника Wikileaks.

У разі екстрадиції Ассанджа відправиться у в'язницю, де по заочному судовим вироком йому загрожує 175 років ув'язнення.

Експерт ООН з прав людини закликав президента США Дональда Трампа помилувати Джуліана Ассанжа, заявивши, що засновник WikiLeaks не є «ворогом американського народу».

WikiLeaks «бореться з секретністю і корупцією в усьому світі і, отже, діє в громадських інтересах як американського народу, так і людства в цілому», - написав Нільс Мельцер у відкритому листі.

«Помилуємо Ассанжа, пане президенте, ви посилаєте чіткий сигнал справедливості, правди і людяності американському народу і всьому світу», - сказав Мельцер, спеціальний доповідач ООН з тортур.

«Ви б реабілітували сміливої людини, який більше десяти років страждав від несправедливості, переслідувань і принижень, просто за те, що сказав правду», - додав він.

49-річний Ассанж в даний час перебуває у в'язниці Белмарш суворого режиму в Лондоні в очікуванні рішення британського судді від 4 січня за запитом США про екстрадицію у справі, яке його прихильники розглядають як привід для захисту свободи ЗМІ.

Австралійському видавцеві пред'явлено звинувачення в 18 звинуваченнях в США в зв'язку з публікацією WikiLeaks в 2010 році 500 000 секретних файлів, в яких детально описуються аспекти військових кампаній в Афганістані і Іраку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі