Комітет Держдуми РФ: Закон про ізоляцію російського інтернету має набути чинності в листопаді

Поділитися
Комітет Держдуми РФ: Закон про ізоляцію російського інтернету має набути чинності в листопаді © Российская газета
Раніше Держдума РФ ввела покарання за прояв неповаги до влади в інтернеті.

Комітет російської Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку запропонував, щоб закон про ізоляцію російського інтернету набув чинності з листопада 2019 року. Про це оголосив голова комітету Леонід Левін.

Для положень про криптографічного захисту інформації та про національну систему доменних імен пропонується встановити термін вступу в силу з 1 січня 2021 року, додав він.

Відповідні поправки передбачається внести в законопроект до другого читання.

У доступних в базі даних Держдуми версіях законопроекту і супровідних його документів ніяких вказівок на те, коли закон повинен вступити в силу, немає.

У першому читанні закон про ізоляцію російського інтернету був прийнятий 7 лютого. Неодноразово повідомлялося про різні поправки, підготовлених до другого читання цього законопроекту, однак в базі даних Держдуми вони поки не з'явилися. Дата розгляду документа в другому читанні ще не призначена.

Міністерство оборони Росії приступило до створення мультисервісної транспортної мережі зв'язку, яка стане основою для "суверенного інтернету". У відомстві повідомили, що мережа буде повністю готова через два роки, а перший етап роботи буде завершено до кінця 2019 року. До цього часу військові мають намір прокласти волоконно-оптичний кабель через Арктику.

Для мережі створять власний пошуковик, електронний журнал обліку дій, а також свою систему ідентифікації користувачів. Мережа буде повністю закрита від світового інтернету і не матиме точок обміну трафіком з ним. Всю інформацію планується зберігати на серверах Міноборони Росії, яке вже почало створювати територіально-розподільчі центри обробки даних.

На проект щодо ізоляції російського сегменту інтернету від глобальної мережі вже закладено кошти в бюджет РФ на 2019-2021 роки. У 2019 році буде створена система моніторингу та управління мережею зв'язку загального користування". У 2020-2021 роках буде здійснена "подальша реалізація проекту".

14 грудня 2018 члени Ради федерації Росії Андрій Клішас, Людмила Бокова і Андрій Луговий внесли в Держдуму РФ законопроект "про захист російського інтернету від загроз з боку інших держав", який передбачає відключення Рунета від світової мережі. За їх словами, прийняття законопроекту необхідне через загрозу агресивних дій у кіберпросторі, яка нібито виходить від США. 12 лютого 2019 Держдума Росії прийняла законопроект у першому читанні.

10 березня в кількох містах Росії пройшли мітинги і пікети за свободу інтернету та проти прийняття Держдумою закону про ізоляцію його російського сегмента. Найчисленніша акція відбулася в центрі Москви - вона зібрала понад 15 тисяч людей. Незважаючи на те, що мітинг був узгоджений з владою, поліція затримала на ньому 28 осіб, у більшості випадків - без пояснення причин. Затриманим загрожують штрафи від 10 до 300 тисяч рублів, а кільком з них - арешт терміном до 30 діб.

Раніше повідомлялося, що в Росії в шість разів збільшилося обмеження свободи інтернету. Російські правозахисники зафіксували понад шістсот тисяч фактів обмеження свободи інтернету в Росії протягом минулого року, що в шість разів перевищило показники від 2017 року. У 2018 році в "червону зону", де збільшилося число окремих випадків обмеження свободи інтернету, потрапив 41 регіон. У 2017 році було 26 регіонів. Всього в РФ 83 регіони.

Жорсткі обмеження свободи слова в інтернеті в Росії почалися з підписання "пакету Ярової" в липні 2016 року. Закони фактично обмежили права людини в Росії. Були розширені повноваження правоохоронних органів, посилився контроль над релігійно-місіонерською діяльністю, збільшені вимоги до операторів зв'язку. Поправки посилили відповідальність за "заклики до терористичної діяльності" і "виправдання тероризму" в інтернеті - збільшилися терміни тюремного ув'язнення і знизився вік притягнення до відповідальності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі