Команда МКС виїхала розслідувати військові злочини вторгнення Росії до України – прокурор

Поділитися
Команда МКС виїхала розслідувати військові злочини вторгнення Росії до України – прокурор © VoxUkraine
Передова команда складається зі слідчих та юристів.

У четвер передова група залишила Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі і попрямувала до України, щоб розпочати розслідування можливих військових злочинів, повідомив в інтерв'ю агентству Reuters його головний прокурор.

Їхній від'їзд відбувся за кілька годин після того, як прокурор Карім Хан заявив, що почне збір доказів у рамках офіційного розслідування, розпочатого після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого.

"Вчора я сформував команду, і сьогодні вони переїжджають у регіон", - сказав Хан. «Це передова команда, що складається зі слідчих, юристів, а також тих, хто має особливий досвід в оперативному плануванні».

Хан сказав, що його офіс вивчатиме можливі військові злочини, злочини проти людяності та геноцид – злочини, що підпадають під юрисдикцію суду – з боку всіх сторін у конфлікті.

Ні Росія, ні Україна не є членами МКС, і Москва не визнає суд, який був створений у 1997 р. Римським статутом та відкритий у Гаазі у 2002 р.

Хоча Україна і не є членом МКС, у 2014 р. юрисдикція судів щодо ймовірних тяжких злочинів, скоєних на її території, починаючи з 2014 року, незалежно від громадянства винних.

МКС, до якого входять 123 держави-члени, переслідує осіб, винних у найжахливіших злочинах, коли країна не може або не хоче цього робити.

"Право війни продовжує застосовуватися, і у нас є чітка юрисдикція", - сказав Хан. «Це нагадування всім угрупованням, усім сторонам конфлікту про те, що вони мають поводитися відповідно до законів війни».

Відповідаючи на запитання про атаки касетними бомбами та артилерійські удари по містах та селищах України, Хан сказав: «Будь-яка сторона, яка націлюється, прямо націлюється на цивільних осіб або цивільні об'єкти, вчиняє злочин відповідно до Римського статуту та міжнародного гуманітарного права. Це зрозуміло".

Розслідування також завітає у 2014 році, коли Росія захопила український Крим і почала надавати підтримку озброєним сепаратистам, які борються з українськими урядовими військами на сході України.

У річному звіті прокуратури за 2020 рік, заснованому на попередніх розслідуваннях, згадуються ймовірні військові злочини, включаючи вбивства та тортури в Криму, а також напади на мирних жителів, тортури, вбивства та зґвалтування на сході України.

За словами Хана, якщо буде встановлено, що військові злочини були скоєні в Україні, його відомство простежить за доказами по всьому ланцюжку командування до найвищих рівнів політичного та військового управління.

«Усі, хто залучений до конфлікту, повинні розуміти, що вони не мають ліцензії на скоєння злочинів, — сказав він.

Також Хан просить усіх документальних свідоцтв військових злочинів передавати йому ці матеріали на електронну пошту otp.informationdesk@icc-cpi.int.

Писати можна будь-якою мовою – для нього зроблять переклад.

Скидайте фото, відео, документи, свідчення очевидців.

Ось про які факти потрібно повідомляти:

• вбивства російськими окупантами мирних жителів,

• варварських ракетно-бомбових та артилерійських ударів по лікарнях, школах, житлових будинках та інших цивільних об'єктах.

Раніше повідомлялося про те, що генпрокуратура Польщі відкрила справу проти РФ за військовий напад на Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі