Колишній радянський розвідник розповів про роботу агентури в США

Поділитися
Колишній радянський розвідник розповів про роботу агентури в США Є ще і "таємні агенти", які не працюють під "дипломатичним дахом" © pragagid.ru
Генерал: розвідка працює під різним прикриттям. Дипломатичне - це стандартно, звично

Колишній резидент радянської розвідки в Вашингтоні генерал Олег Калугін розповів про роботу російської агентури і дипломатію Москви, повідомляє "Радіо Свобода".

США вказали на двері шести десяткам російських дипломатів і закрили консульство в Сіетлі в знак солідарності з Великобританією у "справі Скрипаля". 31 березня персони нон грата чартерами залишили Америку. Про них - ніяких деталей. Невже всі шістдесят - розвідники?

"Вигнали, або точніше, оголосили персонами нон грата людей, які співпрацювали з органами держбезпеки. Вони не обов'язково були співробітниками - офіцерами. Вони просто допомагали - як це називають, "агентура". Таких людей взагалі за кордоном завжди було багато", - сказав Олег Калугін.

Але є ще і "таємні агенти", які не працюють під "дипломатичним дахом". У радянський час - і це була сувора таємниця - в штатах Калугін нарахував таких три сотні! Зараз їх більше ста. Тобто, "жорсткий варіант" Трампа передбачав би депортації ще 40-50 чоловік - всіх без винятку росіян, пов'язаних з розвідкою, байдуже, яке у них місце роботи.

"Розвідка працює під різним прикриттям. Дипломатичне - це таке, я б сказав, звичне, стандартне. Але багато розвідники працюють під іншою легендою - ось я, наприклад, працював журналістом. Для Росії це велика справа - втрата репутації, я вже не кажу про сторону чисто робочу - співробітники розвідки сьогодні фактично без справи залишаються і розвідка ослаблена, безперечно, безсумнівно", - сказав колишній розвідник.

Калугін каже, що добре знає тих, хто керує сучасною Росією, адже і Путін колись був просто підлеглим - у часи, коли генерал працював у Ленінграді (нині Санкт-Петербург). І попереджає: після обрання Путіна на новий термін у колишніх співробітників КДБ тепер розв'язані руки - незважаючи на санкції, вони можуть повернутися до старих методів, і цього на Заході ще не зрозуміли.

"На Заході не прорахували! Я думаю, що тут допущена серйозна помилка в оцінці нинішнього російського керівництва. Воно, особливо після минулих виборів в Росії, коли знову у владі зміцнилася та ж стара структура і той же чоловік, вони відчувають себе набагато сміливіше і рішучіше у прийнятті будь-яких дій, які, здавалося б, рік тому здавалися надмірними. З приходом до влади КДБ, я маю на увазі Путіна і компанію, зараз знову вдаються до індивідуальних ось таких справ, які в цілому вибивають з життя людей, які дозволяють собі надмірну свободу.

При цьому Калугін переконаний: світова реакція на отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля в Солбсбері виявилася настільки жорсткою і одностайною, що в Кремлі, отримавши "по руках", і на загострення в Україні тепер не зважаться. Занадто довго Москві доведеться відходити від наслідків "дипломатичних вигнань", а ще, розвідник каже, таке загострення і особисто Путіну загрожує "бунтом на кораблі" - заколотом в середині його політичної команди. Тому, каже, навіть якщо в кремлівській верхівці і виношували певні плани по Донбасу, їм збутися не судилося.

5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства, але так і не отримала відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує.

У відповідь на отруєння у Солсбері, британським урядом було прийнято низку контрзаходів, зокрема, вислані з країни 23 російських дипломата.

На сьогоднішній день до рішення Великобританії, яка спочатку оголосила про вислання російських дипломатів зі своєї території, приєдналися понад 20 країн. Таким чином, наразі висилка торкнеться 143 російських дипломатів.

Однак при цьому в Євросоюзі деякі з країн досі не приєдналися до інших держав-членів у рішенні вислати російських дипломатів на знак солідарності з Великобританією.

Влада РФ заявила, що буде керуватися принципом взаємності у питанні відповіді на вислання російських дипломатів з країн Євросоюзу, США, Канади та України. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що остаточне рішення про дії у відповідь прийме Володимир Путін.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі