Колишні агенти КДБ обговорюють тактику дезінформації та американські вибори — CNN

Поділитися
Колишні агенти КДБ обговорюють тактику дезінформації та американські вибори — CNN © Twitter/elizabethforma
Схожі методи використовувалися СРСР за часів «холодної війни».

Оприлюднення провокативних документів, проникнення в групи активістів, дезінформація – все це нагадує тактику Росії під час втручання в американські вибори 2016 року. Однак, схожі методи ще у 1983 році використовував СРСР, пише CNN.

СРСР також підозрювався у використанні фальшивої інформації для того, щоб розпочати хаос на Заході під час «холодної війни». Радянський Союз вдавався до тактики маніпуляції та інформаційного впливу замість військової сили. І ця тактика не зникла після падіння Берлінської стіни.

Насправді, соціальні мережі та анонімність в Інтернеті значно полегшують спроби агресивно налаштованих урядів деяких країн використовувати ті чи інші «хитрощі», такі як розповсюдження підробних документів чи поширення фальшивої інформації різного типу.

Американські спецслужби, без сумніву, будуть чекати на нову «інформаційну атаку», особливо після того, як Росія вже намагалася втрутитися у вибори 2016 року.

Але для повного розуміння нинішньої російської тактики можна простежити за подібними діями з боку СРСР.

Колишній шпигун КДБ, який жив під прикриттям у США в 1980-х роках, Джек Барський пояснив, як подібні методи працювали в минулому.  

КДБ дуже обережно ставився до підробки американських урядових документів, а використовувалися такі документи з метою втягнути США у ті чи інші неприємності. Фальшивий документ спочатку публікувався в досить сумнівних джерелах новин і, якщо все складалося вдало, тоді більш авторитетні видання також оприлюднювали підробку.   

Ще один колишній агент Олег Калугін розповів, як КДБ платив американцям за те, щоб вони малювали свастику на синагогах у Нью-Йорку та Вашингтоні. Це робилося з метою розпалити напругу в США і надати радянській пресі негативну історію про ворогів-капіталістів, яка потім активно поширювалася серед громадян СРСР.

З того часу наше життя значною мірою зосереджене в Інтернеті, те ж саме можна сказати і про спроби Росії втручатися у внутрішню політику тих чи інших країн.

Існують цілі дослідження того, як Росія розповсюджувала фальшиві документи. Інтернет не просто полегшив процес створення підробок, а й значно допоміг ці підробки поширювати. Хоча, російський уряд все заперечує.

Використовувати справжніх журналістів для дезінформації майже неможливо, але Інтернет дозволяє «створювати» фальшивих репортерів, а цим активно користується Росія. Для прикладу, у 2016 році російська військова розвідка використовувала фейкову особистість на ім'я Alice Donovan для розповсюдження фальшивих новин.

Найбільш впливові урядові установи впродовж століть займаються «дезінформаційними кампаніями», які у поєднанні з сучасними технологічними розробками створюють для цього ідеальні умови, резюмує CNN.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі