У четвер, 1 жовтня, глава МЗС КНДР Лі Су Йон у своєму виступі на загальнополітичній дискусії 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН заявив, що Пхеньян погодиться провести "конструктивний діалог" щодо зниження напруженості на Корейському півострові тільки за умови, що США підпишуть з повноцінний мирний договір з Північною Кореєю.
"Уряд КНДР готовий провести конструктивний діалог для запобігання воєн і конфліктів на Корейському півострові, як тільки Сполучені Штати погодяться замінити угоду про перемир'я (повноцінним) мирним договором, не стверджуючи про чиїсь "провокації" через ЗМІ. Це кращий варіант, який ми можемо собі дозволити, і найкраще рішення, яке можемо запропонувати на цьому форумі в ООН", - сказав Лі Су Йон.
Нагадаємо, що після Корейської війни 1950-1953 років мирний договір не був підписаний між КНДР і Південною Кореєю, ні між КНДР і США. Було укладено лише угоду про перемир'я. Головним фактором, який перешкоджає налагодженню діалогу КНДР і США, є північнокорейська ядерна програма. Також Сполучені Штати стурбовані випробуваннями Пхеньяном балістичних ракет.
29 липня після аналізу нових супутникових зображень Інститут Джона Хопкінса повідомив, що КНДР завершила модернізацію головної стартової площадки для запуску балістичних ракет, яка була розпочата в квітні поточного року.
22 червня в уряді Південної Кореї заявила, що КНДР готується до запуску нової балістичної ракети, яка по дальності польоту може перевершити запущену в грудні 2012 року Unha-3.
14 червня з військово-морської бази Вонсан на східному узбережжі КНДР в Японське море були запущені три ракети. Згідно з даними південнокорейського агентства Ренхап, посилається на військових, мова йде про ракети класу "земля - корабель" типу KN-01. Ракети пролетіли близько 100 кілометрів. Тим самим КНДР продовжила випробування KN-01.
У травні державне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК) повідомило про успішний запуск балістичної ракети з підводного човна.
Таким чином, Пхеньян продовжує активно виділяти кошти на фінансування військових програм на тлі негативної економічної та гуманітарної ситуації в країні.
Згідно з доповіддю Американо-корейського інституту Школи перспективних міжнародних досліджень при університеті Джонса Хопкінса у Вашингтоні, Пхеньян здатний націлити на Токіо до 1000 балістичних ракет.