КНДР заявила про прогрес у розробці гіперзвукової ракети

Поділитися
КНДР заявила про прогрес у розробці гіперзвукової ракети © Getty Images
Пхеньян оголосив про вдале випробування твердопаливного двигуна.

Північна Корея успішно випробувала твердопаливний двигун для своєї гіперзвукової ракети середнього радіусу дії нового типу, написали в середу, 20 березня, державні ЗМІ країни, стверджуючи про прогрес у розробці більш потужної ракети, призначеної для ударів по віддалених американських цілях у регіоні. Про це повідомляє Politico.

Гіперзвукова ракета є однією з низки високотехнологічних систем озброєнь, які північнокорейський лідер Кім Чен Ин публічно пообіцяв представити, аби впоратися з тим, що він назвав поглибленням ворожості з боку США. Експерти кажуть, що Кім хоче модернізувати арсенал озброєнь, щоб вирвати у Штатів поступки, такі як послаблення санкцій, коли відновиться дипломатія.

У вівторок, 19 березня, Кім керував випробуванням багатоступеневого твердопаливного двигуна для гіперзвукової ракети на північно-західному ракетному полігоні, повідомило офіційне Центральне телеграфне агентство КНДР (ЦТАК).

ЦТАК цитує Кіма, який заявив, що стратегічна цінність нової ракети середньої дальності є такою ж важливою, як і міжконтинентальні балістичні ракети, націлені на материкову частину США. У заяві сказано, що графік завершення розробки нової системи озброєнь був "встановлений завдяки великому успіху у важливих випробуваннях".

Ракети середньої дальності КНДР - це системи озброєнь, в першу чергу націлені на атаку американської тихоокеанської території Гуам, де розташовані військові бази. За словами експертів, за допомогою коригування дальності ракети можуть бути використані для ураження ближчих цілей, таких як військові об'єкти США на японському острові Окінава.

Останніми роками Північна Корея наполягає на розробці більшої кількості зброї з твердим паливом, що ускладнює виявлення запусків, порівняно з ракетами на рідкому паливі. Прагнення Північної Кореї отримати гіперзвукову зброю також має на меті обійти американські та південнокорейські системи протиракетної оборони.

У січні Північна Корея заявляла про випробування нової твердопаливної балістичної ракети середньої дальності, оснащеної гіперзвуковою боєголовкою, що, очевидно, є посиланням на ракету, згадану в середу в повідомленні ЦТАК. У листопаді минулого року КНДР повідомляла, що провела випробування двигуна для цієї ракети.

У понеділок, 18 березня, Південна Корея, США і Японія виявили кілька випробувальних запусків балістичних ракет КНДР, які стали першими ракетними випробуваннями в країні приблизно за місяць. У вівторок Північна Корея повідомила про бойові стрільби з використанням надвеликих реактивних систем залпового вогню, призначених для ударів по столиці Південної Кореї Сеулу. 

Північна Корея проводить ракетні випробування з 2022 року. Військові США і Південної Кореї відреагували на це розширенням двосторонніх навчань, а також тристоронніх навчань за участю Японії. Аналітики кажуть, що КНДР, ймовірно, активізує ракетні випробування напередодні президентських виборів у США в листопаді.

Останнім часом КНДР вдається до більш войовничої риторики. Відмовляючись від старої концепції возз’єднання, північнокорейський лідер Кім Чен Ин, вочевидь, намагається підвищити ставки та створити ілюзію невідворотності війни. Одним із чинників ризику є російсько-північнокорейське співробітництво, яке може підштовхнути КНДР до агресивніших дій. “Чи готується Північна Корея до війни?” — відповідь на це питання читайте в статті Наталії Бутирської.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі