КНДР, Південна Корея, Китай та США досягли "принципової домовленості" про закінчення Корейської війни – Блакитний дім

Поділитися
КНДР, Південна Корея, Китай та США досягли © globallookpress.com
Корейська війна 1950-53 років закінчилася перемир'ям, а чи не мирним договором.

КНДР, Південна Корея, США та Китай домовилися "в принципі" офіційно завершити Корейську війну, яка фактично завершилася перемир'ям у 1953 році, повідомили в Адміністрації президента Південної Кореї (Блакитний дім).

Сторони "не можуть сісти за стіл для обговорення або переговорів щодо декларацій" через вимоги Північної Кореї, заявив президент Південної Кореї Мун Чжеїн у понеділок під час візиту до Австралії.

"Ми сподіваємося, що переговори будуть розпочаті", - цитує Муна видання The Week.

Пхеньян хоче, щоб США відмовилися від того, що вони називають "ворожою політикою" Америки щодо нього, підтвердив Мун. Північна Корея традиційно має на увазі під цим присутність американських військ у Південній Кореї, спільні американсько-південнокорейські навчання та санкції США проти Північної Кореї, спрямовані на припинення нарощування нею ядерної зброї. У Держдепартаменті США повідомили Axios, що американські офіційні особи "готові зустрітися без попередніх умов", і "ми сподіваємося", що Пхеньян «позитивно відреагує на наші зусилля по роз’яснюванню питань».

"Сама по собі заява про закінчення війни не є кінцевою метою", - сказав Мун, назвавши це важливим кроком на шляху до денуклеаризації та миру на Корейському півострові.

Мун "залишає свою посаду в березні після п'яти років щирих закликів до встановлення постійного миру на Корейському півострові", - написала кореспондентка ВВС у Сеулі Лора Бікер. "І все-таки Північна Корея залишається більш відрізаною, ніж будь-коли".

Офіційне припинення війни - "остання надія" Муна, додає Бікер, але ні США, ні Північна Корея, схоже, не відчувають такого ж ентузіазму чи оптимізму щодо цієї ідеї, як він сам.

" ля президента Муна існує більш серйозна проблема", - зазначає Бікер. "Південна Корея не підписувала перемир'я. Ця угода про закінчення війни - не його подарунок, який увійде до підручників історії. Він може продовжувати намагатися посадити всі сторони за стіл переговорів, але змусити їх усіх погодитись на деталі буде дипломатичним еквівалентом сходження на Еверест".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі