Це був третій запуск міжконтинентальної балістичної ракети з липня і 20-й за рік. Диктатор країни Кім Чен Ин після нього заявив: "Ми нарешті реалізували велике історичне завдання і завершили створення державних ядерних сил".
Цього разу лідер КНДР утримався від екстравагантно войовничої риторики, до якої він вдавався після кожного запуску ракет. Його "урочиста заява" підкреслювала, що Північна Корея буде "відповідальною ядерною державою", яка "не буде становити загрози для будь-якої країни чи регіону" за умови, якщо її інетерси "не будуть порушені".
Про це пише The Economist, додаючи, що це прозвучало як благання Північної Кореї визнати її ядерною державою, а не зловісною парією.
Державне інформагенство KCNA повідомило, що нова ракета здатна нести "супер-потужну боєголовку", а також доставити водневу бомбу на кшталт тієї, яку Пхеньян підірвав під час підземних випробувань 3 вересня. Перевірити, чи це твердження північнокорейської пропаганди правдиве, неможливо. Експерт Інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман вважає, що встановлення на нову ракету КНДР боєголовки, про яку говорить KCNA, скоротить її дальність польоту з 13 тисяч до 8 тисяч кілометрів. Втім, інші експерти допускать, що Пхеньян зміг збудувати невелику ядерну боєголовку. Але навряд чи йому вдалося добитися зменшення розмірів більш нищівної водневої бомби, щоб її можна було встановити на ракету.
Також експерти сумніваються, що Північна Корея змогла розробити технологію, яка б захистила боєголовку в процесі зниження балістичної ракети. Під час попередньго запуску в липні ракета, здається, згоріла в атмосфері і зникла.
Коментуючи новий запуск, президент Дональд Трамп заспокоював себе, сказавши журналістам, що "ми подбаємо про це". Держсекретар Рекс Тіллерсон прокоментував, що "дипломатичні варіанти лишаються можливими і відкритими покищо. США лишаються прихильними до пошуків мирного шляху для денуклеризації і припинення войовничої поведінки Північної Креї".
Ніхто не вірить, що дипломатично можна змусити Кім Чен Ина відмовитися від ядерної зброї. Але дипломатія все ще може зіграти роль у вирішенні кризи через зменшення ризиків нищівних прорахунків. Можливо, саме цього Кім Чен Ин і хоче зараз.
Як повідомлялося раніше, КНДР в середу вранці, 29 листопада, за місцевим часом запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.
За даними американської військової розвідки, за 50 хвилин ракета пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти в Японському морі.
За даними Комітету начальників штабів збройних сил Південної Кореї, ракету запустили з полігону в північнокорейському місті Пхьонсон в провінції Пхьонан-Намдо.
Південнокорейські військові заявили, що ракета досягла висоти близько 4500 км і пролетіла 960 км.
Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоному буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.