Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Південної Кореї Мун Чже Ін домовилися в п'ятницю нарешті закінчити війну, яка фактично тривала між країнами 70 років, і досягти повної денуклеаризації Корейського півострова, повідомляє Bloomberg News.
Північна і Південна Кореї технічно залишаються у стані війни, оскільки війна 1950-1953 років завершилася укладенням перемир'я, а не мирного договору.
Домовленості завершити війну лідери досягли під час історичного саміту в п'ятницю, який вони проводять у південній частині демілітаризованої зони, що розділяє дві країни.
Кім Чен Ин і Мун Чже Ін заявили, що в наступному місяці вони проведуть військові переговори і будуть домагатися "поетапного роззброєння", не надавши більш детальної інформації.
Вони оголосили, що планують формально проголосити резолюцію про завершення війни і перетворити нинішнє перемир'я в мирний договір до кінця року.
Обидві сторони підтвердили свою загальну мету без'ядерного Корейського півострова шляхом повної денуклеаризації".
"Південна і Північна Корея домовилися докласти зусиль для забезпечення підтримки і співпраці міжнародного співтовариства в справі денуклеаризації Корейського півострова", - йдеться в заяві за підсумками зустрічі.
За словами глави Білого дому, зустріч з північнокорейським диктатором може відбутися в червні, однак поки невідомо де саме. Глава Білого дому розглядає п'ять ймовірних місць для проведення зустрічі з главою КНДР Кім Чен Ином.
У той же час, Bloomberg вдалося з'ясувати, що розглядаються дев'ять локацій, де можуть відбутися переговори між лідерами США та Північної Кореї. Крім Європи, зустріч може відбутися також у деяких містах Азії, зокрема, Монголії.
На тлі можливої зустрічі з американським президентом, Кім Чен Ин робить різні заяви про денуклеаризацію КНДР. Зокрема, нещодавно він оголосив про закриття ядерного полігону в північному районі і припинення ядерних і ракетних випробувань.
У той же час, президент Південної Кореї Мун Чже Ін зазначив, що Кім Чен Ин готовий до "повного ядерного роззброєння" навіть без виконання вимог про виведення американських військ з регіону, які попередньо висував.
А китайські видання писали, що лідер КНДР висунув дві умови для здійснення денуклеаризації: збереження політичної системи країни і компенсації з американської сторони.