Необхідність чинити опір США і Європі може змусити президента Росії Володимира Путіна сприяти посиленню свого найбільшого конкурента на сході. Про це пише "Bloomberg".
"Опинившись в ізоляції з-за України, Росія робить ставку на Китай в питанні інвестицій, яких вона потребує для запобігання рецесії", - пише видання, посилаючись на свої три джерела. Двоє з них висловили думку, що наслідком цього стануть поступки китайському тиску і надання Пекін привілейованого доступу до того, що він хоче більше всього: сировина і сучасна зброя.
Згідно публікації, рубль опустився майже до рекордно низької позначки, а іноземні інвестиції зникають. У зв'язку з цим залучення китайського капіталу в Росію може підсилити її залежність від природних ресурсів і зірвати зусилля уряду щодо диверсифікованості економіки.
"Сьогодні, коли Путін відвернувся від Заходу в бік Сходу, Китай отримує максимальну вигоду з російських потреб", - цитує видання незалежного московського політолога Маші Ліпман, у співавторстві з колишнім американським послом сша Майклом Макфолом, який написав книгу про Путіна.
Китайці залишаються, в першу чергу, зацікавлені в сировину, а не в наданні допомоги Росії диверсифікувати свою економіку.
На думку старшого наукового співробітника Інституту досліджень Південно-Східної Азії (Institute of Southeast Asian Studies) у Сінгапурі Іен Сторі (Ian Storey), Росія важлива для Азії лише з двох причин: постачання енергоресурсів і продаж зброї. "І хоча російсько-китайські відносини зміцнюються, це більшою мірою шлюб за розрахунком, ніж по любові, оскільки підозри з обох сторін зберігаються", - наводить його слова видання.
Раніше агентство Reuters повідомляло: Китай попередив Європу, що хоче "дуже тісних відносин з Росією.!zn