"За прогнозом, епідемія поширюваметьтися по всьому світу щонайменше до червня", - цитують Наньшаня китайські ЗМІ.
На думку експерта, з часом тенденція до "експорту" вірусу з Китаю до інших країн може змінитися на його "імпорт" у КНР, пише "РБК-Україна". Так, станом на ранок 9 березня в Китаї не зафіксовано жодного випадку захворювання на Covid-19 за межами провінції Хубей.
"Заходи у боротьбі з коронавірусом в майбутньому можуть переміститися з експорту на імпорт", - додав він.
Як повідомлялося, у Медичному центрі Університету Небраски (США) почали тестувати на людях ліки від спричиненої коронавірусом пневмонії. Саме вона найчастіше призводить до легеневої недостатності та смерті пацієнтів із Covid-19.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавіруса COVID-19 "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я. 28 лютого ВООЗ підвищила рівень небезпеки до дуже високого.
Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світі. Випадки захворювання зафіксовані більш ніж у 100 країнах на всіх континентах. Згідно з офіційними даними, захворіли понад 110 тисяч людей, 60 тисяч вилікувались, 3840 померли.
Перший випадок зараження коронавірусом в Україні було діагностовано 3 березня у Чернівцях у чоловіка, який повернувся з Італії.
Про те, чому більшість українських громадян не впевнені у спроможності влади ефективно протистояти поширенню захворювання і чи справедливі їхні сумніви, читайте в статті Алли Котляр "Тест системі: коронавірус вже в Україні" для ZN.UA.